Zakład Budowy Maszyn Madrew  ze Szczecinka specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu związanego z obróbką drewna i jego pochodnych. Kompletne linie technologiczne projektowane i budowane  w zakładzie  są wykorzystywane w transporcie, magazynowaniu oraz podawaniu biomasy.

Reklama

Wszystkie rozwiązania technologiczne są projektowane i budowane pod indywidualne potrzeby użytkowników. Konstruktorzy dbają o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w trakcie eksploatacji maszyn. Firma posiada oddzielny dział, który zajmuje się wszystkimi sprawami dotyczącymi spełnienia wymogów dyrektyw międzynarodowych, certyfikacji, bezpieczeństwa, wszelkich instrukcji itp.

Madrew monitoruje pracę urządzeń u klienta w trakcie rozruchu, w początkowym okresie funkcjonowania. Realizuje to, łącząc się z urządzeniem za pośrednictwem Wi-Fi lub sieci komórkowej.  Dzięki temu w razie jakichkolwiek trudności jest w stanie szybko rozwiązać  problem zdalnie, poprzez czytelny system komunikatów błędów.  Firma na produkowane linie i urządzenia dostarcza  certyfikat CE. Dotyczy to również linii, w której nie pracują urządzenia dostarczone przez zakład ze Szczecinka. W takiej sytuacji klient informuje firmę, jakie komponenty  planuje zakupić, a konstruktorzy  z zakładu opracowują system zabezpieczeń lub też dają klientowi wytyczne, jak samodzielnie może je wykonać.

Przykładem kompleksowej realizacji jest linia zrębkowania kłód o wydajności dwuzmianowej 200 tys.  m3 drewna okrągłego o długości 2,5 m. W zaprojektowanych węzłach wykrywania metalu, korowania zrębkowania, wykorzystano  maszyny renomowanych firm. Wypracowany system bezpieczeństwa polega  między innymi na wygrodzeniu odpowiednio stref niebezpiecznych.  Sprawdza się on w kolejnych realizacjach.

Zakład wykonuje również tzw. ruchome podłogi, zarówno dla mniejszych magazynów biomasy, jak i takich, do których może wjechać samochód ciężarowy. Przykładem takiego rozwiązania  jest instalacja zamontowana w Elektrowni Kozienice.

Zakład Budowy Maszyn MADREW Sp. z o.o.

ul. Harcerska 1, 78-400 Szczecinek
tel. 660 720 881
e-mail: madrew@madrew.com.pl

www.madrew.com.pl

Pełny tekst dostępny w marcowym wydaniu „Magazynu Biomasa”.

Zdjęcie: Madrew

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE