Zbliża się Forum of Biomass and Waste – kolejne w tym roku ważne wydarzenie kompleksowo poświęcone biomasie i odpadom wykorzystywanym na cele energetyczne. Forum odbędzie się 15-16 kwietnia w Krakowie. „Magazyn Biomasa” jest patronem medialnym wydarzenia.

Tematyka sesji i dyskusji obejmuje najistotniejsze kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy) – od produkcji alternatywnych i biomasowych paliw, poprzez handel, logistykę i magazynowanie, po technologiczne procesy efektywnego spalania. Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów i reprezentujących różne branże, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Forum funkcjonuje dziś jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji.

Reklama

Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji. O randze Forum świadczy m.in. udział blisko pół tysiąca osób w trzeciej edycji wydarzenia.

Zbliżająca się IV edycja Forum w 2015 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków biomasy i odpadów, w szczególności na obszarach technicznych i biznesowych. Eksperci ocenią zasoby biomasy na rynku i będą dyskutować na temat polityki rozwoju w świetle nowej rzeczywistości prawnej – Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Jak co roku, swoje rozwiązania i produkty przedstawią wiodący dostawcy branżowi.

IV edycji Forum towarzyszyć będzie uroczysta Gala rozdania nagród „Tytani Energii 2014”. Ponownie zaprosimy Państwa do spektakularnych wnętrz Kopalni Soli w Wieliczce. Gala odbędzie się w sali widowiskowej „Warszawa”, która znajduje się na głębokości 122,5 m. Konkurs „Tytani Energii” jest wydarzeniem niekomercyjnym. Skierowany jest do przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się najlepszymi praktykami w zakresie efektywności energetycznej, ochrony środowiska i ekologicznej produkcji z wykorzystaniem paliw z odpadów i/lub biomasy, jak również dostawców najlepszych rozwiązań dla sektorów OZE i WTE.

Po szczegółowe informacje o wydarzeniu odsyłamy na stronę internetową organizatorów:

http://cbepolska.pl/pl/iv-forum-of-biomass-and-waste.html

Źródło: Materiały prasowe organizatora

Zdjęcia: Materiały prasowe organizatora

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE