Henryk Kowalczyk ma wkrótce pożegnać się z rządem. Krzysztof Berenda z RMF24 opublikował informacje pozyskane od polityków Prawa i Sprawiedliwości. Twierdzą oni, że Ministerstwo Środowiska zostanie zlikwidowane a jego kompetencje podzielone.

Jak twierdzi dziennikarz rmf24.pl Ministerstwo Środowiska ma zostać podzielone na dwie części. Pierwsza – zajmująca się klimatem, panelami słonecznymi, wiatrakami, czystym powietrzem, walką z kopciuchami i być może także geologią ma trafić do środowiska Porozumienia Jarosława Gowina. Przejmie ją albo minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz albo obecny prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Piotr Woźny.

Reklama

Druga część, nadzorująca potężne Lasy Państwowe, może trafić pod kuratelę środowiska Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Pierwotnie lasy miały trafić do ministerstwa zajmującego się spółkami Skarbu Państwa, którym będzie się zajmować wicepremier Jacek Sasin. Pojawiła się jednak potrzeba obłaskawienia środowiska Ziobry – pisze Krzysztof Berenda. I zaznacza, że do czasu ogłoszenia nowego składu rządu, cała układanka nie jest jeszcze gotowa.

Skład nowego rządu ma być ogłoszony do końca tygodnia. Pewnikiem ma być osoba Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera. Powstać ma nowe Ministerstwo Zasobów Narodowych prawdopodobnie z Jackiem Sasinem na czele, a odpowiedzialne za spółki Skarbu Państwa.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło:rmf24.pl

Zdjęcie: Ministerstwo Środowiska

 
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE