Kongres Biomasy 2020 już wkrótce! Produkujesz biomasę i szukasz kontrahentów? Dostarczasz surowiec do produkcji biomasy? Chcesz pozyskać zagranicznych partnerów? To wszystko uzyskasz uczestnicząc w Kongresie Biomasy, który w dniach 17-18 marca odbędzie się w Poznaniu. W programie spotkania także warsztaty z dokumentacji pochodzenia biomasy i najświeższe informacje z branży.

Reklama

Biomasa to ekologiczne paliwo wykorzystywane zarówno przez wielką energetykę, ciepłownie, jak i odbiorców indywidualnych. Analitycy rynku energii przewidują, że boom na biomasę dopiero nastąpi. W Polsce trwa restrukturyzacja tej branży, związana z przebudową rynku popytu. Jakie perspektywy stoją przed polską biomasą, jej producentami i użytkownikami? Na czym polegać będzie certyfikacja biomasy? Jak pozyskiwać biomasę ze Wschodu?


Kongres Biomasy 2020 – rejestracja


Kongres Biomasy 2020 – PROGRAM KONFERENCJI:

17 marca (wtorek)

 • 10:00 Otwarcie Kongresu Biomasy – Maciej Roik, Biomass Media Group

Sesja I Perspektywy rozwoju rynku biomasy w europie

 • 10:15 Rynek biomasy na Litwie, Łotwie i Estonii
 • 10:35 Pozyskiwanie surowca – współpraca z Białorusią
 • 10:55 BUCE – platforma handlu drewnem i biomasą
 • 11:15 Biomasa na Ukrainie – potencjał w zasięgu ręki
 • 11:35 Modele handlu biomasą w Europie Zachodniej
 • 11:40 Przerwa kawowa

SESJA II Krajowy rynek biomasy – potencjał, problemy, wyzwania

 • 12:00 Energetyka zawodowa czy ciepłownictwo – perspektywy dla polskiej branży biomasy
 • 12:20 Biomasa leśna na cele energetyczne
 • 12:40 Certyfikacja biomasy
 • 13:00 Uprawy energetyczne – to się opłaca?
 • 13:20 Panel dyskusyjny

14:30 Lunch

15:30 Sesja Networkingowa

20:00 Kolacja branżowa

18 marca (środa)

 • 10:00 Warsztaty z dokumentacji pochodzenia biomasy
  • Prowadzenie: Agnieszka Kędziora – Urbanowicz, Biocontrol
 • 12:00 Zakończenie Kongresu Biomasy
  • wśród prelegentów przedstawiciele:
   • Baltpool, Bellesexport, Białoruskiej Uniwersalnej Giełdy Towarowej,
   • CM Biomass, Biocontrol, Biomass Media Group

Aliaksei Dykusha, Departament Relacji Zagranicznych Białoruskiej Uniwersalnej Giełdy Towarowej

Białoruska Uniwersalna Giełda Towarowa OJSC (BUCE) zapewnia europejskim nabywcom i producentom biomasy użyteczne narzędzie do spotkania się i wspólnego prowadzenia interesów. Elektroniczna platforma służy m.in. do handlu produktami z drewna i jest miejscem, w którym można kupić zrębki oraz pellet po konkurencyjnych cenach bezpośrednio od białoruskich producentów, w tym głównego dostawcy eksportowego UE „Bellesexport”. Będziemy obecni na Kongresie Biomasy, aby zapewnić uczestnikom łatwy i bezpieczny sposób dotarcia do białoruskiego rynku biomasy.


Andrius Smaliukas, CEO of Baltpool

Jako Baltpool jesteśmy pierwszą i największą giełdą biomasy w regionie, dlatego bierzemy udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach biomasowych w Europie. Obecnie planujemy rozpoczęcie działalności na polskim rynku, dlatego podczas spotkania będziemy szukać potencjalnych partnerów do współpracy.


Sergej Matjulin, dyrektor operacyjny UE „Bellesexport”

Bellesexport reprezentuje na rynku międzynarodowym interesy 98 przedsiębiorstw leśnych Ministerstwa Leśnictwa Republiki Białorusi. Dzisiaj zrębka i pellet to paliwa eksportowe, których produkcja w najbliższych latach istotnie wzrośnie. Będziemy na Kongresie Biomasy, żeby pokazać możliwości współpracy z białoruskim przemysłem drzewnym i nawiązać kontakty handlowe z polskimi kupcami.


Karolina Deja

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

PIGPD zrzesza firmy zajmujące się przerobem drewna litego, głównie firmy tartaczne.

Znacząca ich część zajmuje się produkcją szeroko rozumianej biomasy – od drewna kominkowego, przez brykiet, aż do pelletu. Nasz patronat i uczestnictwo w Kongresie Biomasa jest dla nasz ważne, bo daje nam możliwość zapoznania się szerzej z sytuacją na rozwijającym się rynku biomasy. Informacje, jakiE uzyskamy w trakcie Kongresu, przekażemy naszym członkom w celu wsparcia ich działań.


Jolanta Kamińska

członek zarządu Biomass Media Group

Kongres Biomasy to zupełnie nowa jakość na rynku konferencji biomasowych. Stawiamy na networking, bo to udane relacje są dziś kluczowe w biznesie. Każdy gość Kongresu będzie miał możliwość spotkać się z przedstawicielem interesującej go firmy.

A gościć będziemy ważnych graczy z rynku białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego, którzy jednocześnie będą prelegentami podczas wydarzenia.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE