Konferencja „Innowacje w odnawialnych źródłach energii”

innowacje oze

Hybrydowa konferencja „Innowacje w odnawialnych źródłach energii” jest przestrzenią do dialogu w związku z innowacyjnymi przeobrażeniami dotyczącymi przejścia od energetyki konwencjonalnej w stronę nowych technologii i energii odnawialnej. Wydarzenie odbędzie się 9-10 czerwca 2022 r.

Konferencja odpowiada na potrzebę dyskusji w związku z dynamicznymi zmianami zachodzącymi w obszarze odnawialnych źródeł energii.

OZE szczególnie istotne dla rozwoju gospodarczego

Tematyka odnawialnych źródeł energii jest szczególnie istotna dla rozwoju gospodarczego Polski. Przepisy unijne obligują każde państwo członkowskie do realizacji wyznaczonych celów w zakresie OZE, promując wydajność i oszczędność energetyczną. Zasady kształtowania polityki energetycznej Polski oraz organy właściwe w sprawach gospodarki energii powinny współgrać z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań z nauki do praktyki.

Innowacje w OZE

Dzięki tej konferencji uczestnikom przekazana zostanie potrzebna wiedza i doświadczenie w zakresie technicznych i technologicznych rozwiązań możliwych do wdrożenia innowacji w OZE w firmach, będących eksploatatorami urządzeń, instalatorami oraz konsumentami (instytucjonalnymi lub indywidualnymi).


Czytaj też: V Narodowy Kongres Biometanu – sprawdź program wydarzenia!


Patronaty

Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej, Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, Wydział Zarządzania i Organizacji Politechniki Śląskiej, Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Organizatorzy są aktualnie na etapie pozyskiwania honorowego patronatu Ministra Klimatu i Środowiska oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

Konferencja finansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zapraszamy na stronę Konferencji  www.innowacjeoze.com

Rejestracja dla uczestników: www.innowacjeoze.com/zarejestruj-sie-na-konferencje/

Rynek biogazu i biometanu:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

ael