Kilkanaście branżowych konferencji w ciągu dwóch dni – jedyne takie wydarzenie w Polsce rozpocznie się już jutro w Kielcach. To XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia oraz XVI Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

W programie targów jest między innymi konferencja „Energetyka prosumencka w ustawie o odnawialnych źródłach energii” na którą zaprasza organizator – Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Poruszone zostaną na niej między innymi zagadnienia dotyczące ustawy o OZE. Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska przygotowała ważne merytoryczne spotkanie – XIV Konferencję „Odnawialne źródła energii –ENEX 2015 NOWA USTAWA OZE” podczas której specjaliści będą dyskutować między innymi o aktualnej sytuacji i perspektywach rozwojowych energetyki wiatrowej, krajowych możliwościach podaży biomasy do produkcji energii elektrycznej oraz o rozwoju małych elektrowni wodnych. W programie targów pojawi się także konferencja „Kluczowe zagadnienia energetyki jądrowej”, sympozjum naukowo – techniczne dotyczących zaawansowanych technologii i materiałów funkcjonalnych do przewodzenia, przetwarzania i magazynowania energii. Wśród wielu konferencji zaplanowanych na drugi dzień targów będzie mieć miejsce miedzy innymi konferencja „Inwestycje w elektrownie wodne” organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw OZE oraz kwartalnik Energetyka Wodna, przy współpracy Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych a także przygotowana przez ŚCITT konferencja „Zrównoważony rozwój energetyczny – innowacyjnie i efektywnie”.

Reklama

 Goście i wystawcy EKOTECHU mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Forum Odzysku Surowców z Odpadów EKO-FORUM w ramach, którego odbędą się między innymi konferencje: „Pozwolenia Zintegrowane w Świetle Znowelizowanych Przepisów Ustawy Prawo Ochrony Środowiska”, „Współpraca Przedsiębiorców i Ośrodków Naukowych – Szanse i Bariery Rozwoju Recyklingu w Polsce”, „Odzysk i Recykling Metali” oraz „Technologie w gospodarce odpadami”.

ekotech

enex

enex_new_energy

Tegorocznym Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami po raz pierwszy towarzyszyć będzie Salon Zieleni Miejskiej, będącym kompleksowym uzupełnieniem oferty wystawy. Zakres branżowy debiutującego wydarzenia obejmuje między innymi rośliny, sprzęt ogrodniczy i narzędzia, maszyny do ogrodnictwa, szklarnie i tunele foliowe, materiały pomocnicze w uprawach oraz chemię ogrodową.

Ekspozycję targową trzech wystaw ogląda ponad 6000 zwiedzających – potencjalnych klientów i partnerów biznesowych wystawców biorących udział w targach.

Źródło: materiały prasowe organizatora

Zdjęcia: materiały prasowe organizatora

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE