Międzynarodowe Targi Poznańskie już we wrześniu zamienią las w Janowie Lubelskim w niezwykle spektakularne i jedyne w Polsceju widowisko z dynamicznymi pokazami maszyn wykorzystywanych do pozyskiwania, zrywki czy przewozu drewna. Leśne show odbędzie się w dniach 1-3 września 2016 r. XV edycja wydarzenia po raz kolejny stanie się okazją do prezentacji aktualnych trendów, technologii i nowości produktowych.

Reklama

Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS będą wyjątkowym eventem, dostarczającym gościom niespotykanych emocji,  dzięki wielości wydarzeń, nie tylko tych odbywających się w naturalnych warunkach. Organizatorzy we współpracy z najważniejszymi mediami i stowarzyszenia branżowymi w programie przewidzieli też cykl interesujących prelekcji poruszających m.in. tematykę rynku usług leśnych i lasów prywatnych. – Targi EKO-LAS z uwagi na swój rozmach, bogaty program wydarzeń towarzyszących oraz pokaźną powierzchnię ekspozycyjną, przygotowywane są ze znacznym wyprzedzeniem. Organizacja jedynego w naszym kraju spotkania dla branży leśnej nastawionego na prezentację maszyn i sprzętu nowej generacji, wymaga zaangażowania, wiedzy oraz profesjonalizmu – tłumaczy Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Sukces targów nie zależy jednak tylko i wyłącznie od skali podjętych przez zespół organizacyjny wysiłków, ale też przebiegu współpracy z najważniejszymi związkami,  stowarzyszeniami, mediami branżowymi oraz wiodącymi w branży leśnej dostawcami, która w ostatnim czasie nabrała rozpędu – dodaje.

Sprawdzone marki na Targach EKO-LAS

Targi EKO-LAS to jedyne tak wielkie wydarzenie skierowane do sektora leśnego w Polsce, które w całości organizowane jest na terenach leśnych. Od lat Targi EKO-LAS stanowią najlepszą okazję do prezentacji dynamicznie zmieniających się trendów oraz innowacyjnych rozwiązań. Lokalizacja imprezy w naturalnych warunkach daje możliwość wydobycia praktycznych zalet maszyn do pozyskiwania, zrywki czy wywozu drewna. EKO-LAS to sprawdzona marka, którą doceniają przedstawiciele branży leśnej zainteresowani wymianą wiedzy i doświadczeń. Znaczny potencjał wydarzenia dostrzegają także wiodący w branży producenci i dystrybutorzy. Podczas tegorocznej edycji pojawią się m.in.: Arcon Polska, Agromet, Hempol, Hifi Filter, Husqvarna, Hylmet, LKT, Makita, OTL Jarocin, Pewag, Rottne Polska, Kopa-Kamiński, Silvapolc S.A., S.C. Irum SA, Takma, Tenkomet, Twoforest, Wimar. Wielu z wystawców jak: BL System, Forex Polska czy Arcon Polska, zapowiedziało także pokazy herwesterów i forwarderów.

Pozyskiwanie biomasy z lasu

DSC05830

Eko Las 1

IMG_2357 (2)

IMG_2403

Bardzo dobrze przygotowana infrastruktura

EKO-LAS to wydarzenie wspomagające rozwój i promocję branży leśnej. To  doskonały czas na, czerpanie inspiracji i spotkania ze znanymi w kraju autorytetami. Udział w Targach daje przedsiębiorcom wiele nowych możliwości. Do dyspozycji wystawców będzie bardzo dobrze przygotowana infrastruktura, komfortowe warunki wystawiennicze i sprawny serwis techniczny ze strony organizatorów. Ekspozycja zostanie podzielona tematycznie, co ułatwi zwiedzającym  dotarcie do interesujących ich produktów. Firmy, które wezmą udział w Targach mogą liczyć na elastyczną ofertę dostosowaną do ich potrzeb i możliwości.

Partnerem strategicznym Targów EKO-LAS po raz kolejny zostały Lasy Państwowe, które pomogły perfekcyjnie przygotować teren wystawy pod ekspozycję ciężkiego sprzętu, jak i dróg umożliwiających wystawcom bezpieczny dojazd w czasie montażu i demontażu. Dzięki zaangażowaniu i pomocy ze strony gminy na wszystkich drogach prowadzących na Targi EKO-LAS zostanie położony asfalt.
Dla wystawców aspekt biznesowy Targów i nawiązanie kontaktów handlowych to priorytet. Dlatego zadbamy o obecność fachowej publiczności – zapewnia Jakub Patelka. – Liczymy, że dzięki wysokiemu poziomowi merytorycznemu i organizacyjnemu wydarzenia, a także szerokiej promocji Targi odwiedzą właściciele Zakładów Usług Leśnych oraz ich pracownicy, przedstawiciele Lasów Państwowych, rolnicy i właściciele lasów prywatnych, pracownicy przedsiębiorstw przemysłu drzewnego, przedsiębiorstw komunalnych, energetycznych, budowy dróg i mostów, a także osoby z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz  grupy szkolne.

Ważnym elementem wspierającym obecność firm z branży leśnej na Targach EKO-LAS jest konkurs Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Każdym wystawca może zgłosić swój produkt lub usługę do udziały w tym konkursie. Złoty Medal to niezwykle rozpoznawalne na rynku wyróżnienie, które podkreśla innowacyjność oraz wysoką jakość produktu lub usługi, szeroko promowanego w mediach na miesiąc przed Targami.

Dla zwiedzających

Organizatorzy przygotowali wiele innowacji dla zwiedzających, które z pewnością ich usatysfakcjonują. Goście targowi mogą liczyć na bogatą ofertę wystawienniczą oraz pokaźną ekspozycję. Profesjonaliści uczestniczący w Targach będą mogli wziąć udział w cyklu prelekcji poruszających najistotniejsze problemy branży. Na uwagę zasługuje również fakt, iż grupy zorganizowane mogą liczyć na tańsze bilety wstępu na Targi.

Więcej na: www.ekolas.mtp.pl

Źródło: MTP

Zdjęcie: MTP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE