Jan Szyszko, b. minister środowiska, nie żyje. Zmarł nagle

Jan Szyszko, były minister środowiska, nie żyje. Miał 75 lat. Zmarł nagle. Informację tę opublikował na twitterze prezydent Andrzej Duda.

„Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua… RiP” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Przyczyna śmierci polityka PiS to najprawdopodobniej zatorowość płucna – przekazał Polsat News.
Profesor Jan Feliks Szyszko w latach 2015–2018 był ministrem środowiska w rządach zarówno Beaty Szydło, jak i Mateusza Morawieckiego. Funkcję tę pełnił także wcześniej i to dwukrotnie – w latach 1997-1999 (w rządzie Jerzego Buzka) i 2005-2007 (w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego). Był posłem na Sejm V,VI,VII i VIII kadencji.

Jan Szyszko urodził się w 1944 roku w Starej Miłosnej. Z zawodu był leśnikiem. Pracował jako nauczyciel akademicki. W wyborach parlamentarnych 2019 kandydował z okręgu 20., tzw. obwarzanka warszawskiego. Europosłanka Beata Szydło pożegnała go słowami: „Człowiek zasad i wartości. Całym sercem ukochał Polskę. Wielki pasjonat przyrody. Cześć Jego Pamięci!”.

Źródło: twitter, BMG

This post is also available in: polski