IV edycja Forum Pelletu, najważniejszego krajowego spotkania branży odbędzie się tym razem w Krakowie. To konferencja, w której do tej pory łącznie wzięło udział ponad 500 gości z Polski i zagranicy. To najnowsze trendy krajowego i światowego rynku pelletu. To również rozwiązania technologiczne i aktualne przepisy prawa warunkujące rozwój odnawialnych źródeł energii.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Forum będzie „pellet w dobie transformacji energetycznej”. Kierunki unijnej polityki energetyczno-klimatycznej jasno wskazują na wiodącą rolę OZE. Czyste spalanie i poprawa jakości powietrza, alternatywne wobec paliw konwencjonalnych źródła energii – nie są to tylko hasła, ale konkretne cele, które Polska ma do zrealizowania.

Reklama

Zwiększenie wykorzystania pelletu zarówno przez gospodarstwa domowe jak i instalacje przemysłowe wpisuje się więc w plan gospodarki niskoemisyjnej. Dlatego organizatorzy konferencji będą  zabiegać o obecność na konferencji przedstawicieli rządu i samorządów.

– Chcemy pokazać, także na przykładzie państw europejskich, w jaki sposób prawo wpływa na zwiększenie konsumpcji pelletu i jakie ma to przełożenie na ochronę środowiska –mówi Maciej Kosiński, wiceprezes spółki BMG.

REJESTRACJA NA FORUM PELLETU

TYLKO DO KOŃCA KWIETNIA 10% RABATU NA UDZIAŁ W FORUM PELLETU!


Pellet na świecie i w Polsce

Konferencję tradycyjnie otworzy podsumowanie 2018 roku dla branży pelletu na świecie i w Polsce. A ten nie był łatwy dla producentów pelletu w całej Europie. Czy to już kryzys czy tylko chwilowe załamanie? Jak przygotować się na coraz cieplejsze zimy, spadki cen pelletu oraz ofensywę krajów spoza kontynentu na Europę? Które kierunki eksportu surowca są przyszłościowe? Między innymi te zagadnienia będą poruszane w Krakowie.

Ostatni rok nie był łatwy dla producentów pelletu w całej Europie. Czy to już kryzys czy tylko chwilowe załamanie?

Poza wskazaniem europejskich i światowych trendów sektora pelletowego, Forum to dobry moment na analizę polskiego sektora. A ten w ostatnich miesiącach zdominował wywołany przez „Magazyn Biomasa” temat nieuczciwych praktyk krajowych wytwórców pelletu drzewnego.

– Znamy przypadki fałszowania certyfikatów czy podszywania się pod uznane na rynku brandy. Dzięki powstaniu Polskiej Rady Pelletu w 2017 nasz rynek uzyskał narządzie do walki z tego typu procederami. O sukcesach stowarzyszenia w tym zakresie i planowanych działaniach PRP będziemy mówić na Forum – deklaruje Maciej Kosiński.

Formuła wiedza + biznes

Agenda tegorocznego Forum Pelletu obejmuje także zagadnienia bezpieczeństwa pracy w pelleciarni, zagrożeń pożarowych i wybuchowych, ubezpieczeń dla zakładów produkujących pellet czy – tradycyjnie – przeglądu nowości technologicznych dla fabryk pelletu. Drugiego dnia konferencja organizatorzy zaplanowali warsztaty z zarządzania procesem produkcji.

Poza solidną dawką merytorycznej wiedzy czerwcowa konferencja to sprawdzona formuła wiedza + biznes oferująca firmom – uczestnikom wyjątkową okazję zaprezentowania swojej oferty wśród profesjonalistów z Polski i zagranicy. Niezobowiązujący networking towarzyszący konferencji pozwala zamienić kontakty na kontrakty.

Zarejestruj się na Forum i zyskaj rabat

Maciej Roik, prezes zarządu, Biomass Media Group Sp. z o.o.

Cała branża w jednym miejscu – już po raz czwarty organizujemy dla Państwa największe spotkanie branży pelletowej z Polski i zagranicy. Sprawdzona formuła konferencji to połączenie solidnej dawki wiedzy i biznesu. Forum Pelletu owocuje networkingiem, który w wielu przypadkach kończy się nawiązaniem relacji biznesowych.

Podczas czwartej edycji spotkania będziemy przyglądać się najnowszych światowym trendom w branży bioenergii oraz dyskutować nad możliwościami rozwijania krajowego rynku pelletowego.

Kolejne edycje Forum Pelletu potwierdzają potrzebę corocznych spotkań profesjonalistów sektora pelletowego. Jestem przekonany, że najbliższa edycja spełni Państwa oczekiwania zarówno w zakresie tematyki jak i wymiaru biznesowego.

 

Jolanta Kamińska, członek zarządu, Biomass Media Group Sp. z o.o.

IV Forum Pelletu to nie tylko konferencja i minitargi branżowe, ale przede wszystkim spotkanie, którego celem jest wymiana wiedzy, doświadczeń i pomysłów oraz aktywizowanie profesjonalistów branży do jeszcze większego działania na rzecz rozwoju rynku krajowego.

W tym roku większą uwagę poświęcimy roli producentów urządzeń grzewczych na pellet w całym procesie sprzedażowym i w ogóle w popularyzowaniu tego biopaliwa.

Kraków odwiedzą także goście zagraniczni z Włoch, Danii, Ukrainy czy Łotwy. To dobra okazja do zapoznania się ze specyfiką tamtejszych rynków biomasowych oraz nawiązania relacji z dystrybutorami pelletu na zagraniczne rynki.

 

 

 

Maciej Kosiński, prezes zarządu, Polska Rada Pelletu

Tegoroczne Forum Pelletu organizujemy dla Państwa w Krakowie. Fakt, że miasto od lat zmaga się z problemem niskiej emisji sprawia, że nasz wybór nabiera dodatkowego wymiaru.

Forum Pelletu to nie tylko spotkanie branży, ale przede wszystkie wydarzenie popularyzujące wykorzystanie pelletu na krajowym rynku. Efektem pierwszej, zorganizowanej w 2016 roku, konferencji było powołanie Polskiej Rady Pelletu – stowarzyszenia reprezentującego interesy branży w kraju i zagranicą.

Naszą misją jest promowanie polskiej branży pelletu – w kraju i za granicą. O sukcesie naszych działań świadczy choćby rosnąca z roku na rok liczba polskich wystawców na największych włoskich targach pelletowych – Italia Legno Energia i Progetto Fuoco. W czerwcu w odniesieniu do tej drugiej imprezy będziemy mieli przyjemność zaprezentować uczestnikom zupełnie nowy koncept biznesowy. 

 

Program konferencji dostępny już wkrótce.

Relacja z poprzednich edycji Forum Pelletu. Sprawdź!

Kontakt w sprawie konferencji:

Maciej Kosiński, m. kosinski@biomassmediagroup.pl, +48 792 122 038

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE