International Biomass Congress & Expo – program wydarzenia

International Biomass Congress & Expo to październikowa konferencja, która łączy w sobie 3 wydarzenia: konferencję biomasową, biogazową i biopaliwową. W ramach eventu odbędą się targi branżowe oraz wyjazd studyjny do elektrowni biomasowej ENGIE.

International Biomass Congress & Expo odbywa się 22-23 października w Brukseli, w Hotelu Plaza. To jedna z najważniejszych imprez branżowych dla sektora biomasy, biogazu i biopaliw.

WIĘCEJ INFORMACJI O KONFERENCJI

Na konferencji wystąpią międzynarodowi specjaliści branży energetycznej, biomasowej i biogazowej. Wśród prelegentów znajdują się m.in. Alessia Gaetani z Bioenergy Europe, William Strauss z firmy analitycznej FutureMetrics, Sune Balle Hansen z duńskiej spółki komunalnej HOFOR, Stefan Ortner z ÖkoFEN, Ian Calvert z koncernu energetycznego RWE oraz Michael Wild z International Biomass Torrefaction Council.

„Magazyn Biomasa” jest patronem medialnym wydarzenia!

Program IBCE

Program wydarzenia obejmuje zagadnienia:

> dyrektywa UE o odnawialnych źródłach energii

> światowy rynek pelletu drzewnego i rynek pelletu premium

> pellet jako paliwo dla sektora energetycznego

> unijna polityka dla rozwoju bioenergii

> produkcja zrównoważonej biomasy

> certyfikacja GoodChips

> biomasa toryfikowana jako paliwo i jej inne zastosowania

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZENIA

Program konferencji będzie poruszał także zagdnienia rynku biomasy w Rosji, dostaw pelletu dl Europy z Ameryki Północnej, nowych technologii w produkcji biomasy oraz zarządzania ryzykiem w zakładzie produkcyjnym.

Wyjazd studyjny dla uczestników

Dla chętnych uczestników IBCE organizatorzy zapewniają 21 października wyjazd studyjny do elektrowni Les Awirs w Liege. Instalacja, należąca do koncernu ENGIE, jako pierwsza na świecie dokonała w 2005 r. konwersji bloku węglowego na biomasowy. Pozostałe jednostki elektrowni pracują w oparciu o gaz ziemny.

Elektrownię Les Awirs może zwiedzić ograniczona liczba chętnych – zainteresowani proszeni są o kontakt: tracy@woodcotemedia.com.

Więcej informacji o konferencji: https://www.bioenergy-news.com/conference/biomass/biomass_index_2019.php#about

Zdjęcie: Materiały prasowe organizatora

This post is also available in: polski