International Biomass Congress & Expo to konferencja, która łączy w sobie 3 wydarzenia: konferencję biomasową, biogazową i biopaliwową. W ramach eventu odbędą się targi branżowe oraz wyjazd studyjny do elektrowni biomasowej ENGIE.

International Biomass Congress & Expo odbędzie się 15-16 czerwca 2021 w Brukseli, w Hotelu Plaza. To jedna z najważniejszych imprez branżowych dla sektora biomasy, biogazu i biopaliw.

Reklama

WIĘCEJ INFORMACJI O KONFERENCJI

Na konferencji wystąpią międzynarodowi specjaliści branży energetycznej, biomasowej i biogazowej. Wśród prelegentów znajdują się m.in. Alessia Gaetani z Bioenergy Europe, William Strauss z firmy analitycznej FutureMetrics, Sune Balle Hansen z duńskiej spółki komunalnej HOFOR, Stefan Ortner z ÖkoFEN, Ian Calvert z koncernu energetycznego RWE oraz Michael Wild z International Biomass Torrefaction Council.

„Magazyn Biomasa” jest patronem medialnym wydarzenia!

Program IBCE

Program wydarzenia obejmuje zagadnienia:

  • dyrektywa UE o odnawialnych źródłach energii
  • światowy rynek pelletu drzewnego i rynek pelletu premium
  • pellet jako paliwo dla sektora energetycznego
  • unijna polityka dla rozwoju bioenergii
  • produkcja zrównoważonej biomasy
  • certyfikacja GoodChips
  • biomasa toryfikowana jako paliwo i jej inne zastosowania

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZENIA

Program konferencji będzie poruszał także zagdnienia rynku biomasy w Rosji, dostaw pelletu dl Europy z Ameryki Północnej, nowych technologii w produkcji biomasy oraz zarządzania ryzykiem w zakładzie produkcyjnym.

Wyjazd studyjny dla uczestników

Dla chętnych uczestników IBCE organizatorzy zapewniają 21 października wyjazd studyjny do elektrowni Les Awirs w Liege. Instalacja, należąca do koncernu ENGIE, jako pierwsza na świecie dokonała w 2005 r. konwersji bloku węglowego na biomasowy. Pozostałe jednostki elektrowni pracują w oparciu o gaz ziemny.

Elektrownię Les Awirs może zwiedzić ograniczona liczba chętnych – zainteresowani proszeni są o kontakt: tracy@woodcotemedia.com.

Więcej informacji o konferencji: https://www.bioenergy-news.com/conference/biomass/biomass_index_2019.php#about

Zdjęcie: Materiały prasowe organizatora

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE