Przemysł wytwarzania energii w Polsce niewątpliwie czekają rewolucyjne czasy. Musimy podjąć działania, aby rozwiązać problem globalnego ocieplenia i zmian klimatu za pomocą zeroemisyjnych, zielonych technologii, które pomogą nam osiągnąć równowagę między wzrostem ekonomicznym, przystępnością cenową energii i jej dostępnością a jednoczesnym spełnieniem rządowych celów klimatycznych i zmniejszeniem śladu węglowego.

Reklama

Jednym z głównych wyzwań stojących przed nami jest faza wycofania się ze stosowania węgla w energetyce. Stanowi ona szczególne wyzwanie, gdyż następuje w okresie znaczącego wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną. Tradycyjne źródła energii są w coraz większym stopniu zastępowane przez energię odnawialną, co z kolei prowadzi do zmniejszenia stabilności sieci elektroenergetycznych.Wreszcie musimy kontynuować rozwój narzędzi cyfrowych, które pomogą naszym klientom w monitorowaniu i utrzymywaniu swoich zasobów.

Dzięki innowacyjnym produktom, koncentracji na technologii cyfrowej, rozwiązaniom dla mikro-sieci energetycznych, nowym rozwiązaniom w dziedzinie wodoru i elastycznych źródeł bilansujących i szczytowych, jak również doskonałej obsłudze serwisowej naszego partnera, firmie FEROX Energy Systems Sp. z o.o., jesteśmy w firmie INNIO Jenbacher przekonani, że mamy odpowiedzi na te wyzwania związane z wytwarzaniem energii elektrycznej w Polsce i chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi propozycjami w dniach 3-4 czerwca w Warszawie.

Jednym z takich rozwiązań jest zielony wodór, który dostarcza zeroemisyjną energię. Wodór (H2), jako źródło energii odnawialnej, którą można magazynować, jest ważnym czynnikiem transformacji energetycznej. A firma INNIO Jenbacher jest gotowa na erę wodoru! De facto, zrealizowaliśmy już kilka projektów.

Firma INNIO posiada 50-letnie doświadczenie w dziedzinie konwersji paliw alternatywnych na energię. Aktualnie ponad 8500 naszych silników Jenbacher pracuje, wykorzystując paliwa gazowe neutralne dla klimatu.

Umożliwimy naszym klientom przejście od stosowania paliw konwencjonalnych dziś do pełnej eksploatacji H2 jutro, przy użyciu tych samych sprawdzonych i ekonomicznie opłacalnych urządzeń.

Kolejną innowacją jest nasze rozwiązanie myPlant Performance, które umożliwia klientom cyfrowe monitorowanie wydajności ich floty, dostarczając jednocześnie kluczowe dane niezbędne do osiągnięcia ustalonych celów z każdego miejsca, w dowolnej chwili.

W dodatku INNIO Jenbacher jest jednym z liderów w kwestii wykorzystania biogazu dla układów kogeneracyjnych w Europie i nie tylko.

Nasz silnik J920 FleXtra wspiera transformację energetyczną niektórych z największych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Europie, zapewniając znacznie niższe emisje i koszty niż w przypadku tradycyjnych elektrowni węglowych.

Zapraszamy do spotkania z firmą INNIO Jenbacher i naszym partnerem, firmą Ferox, aby dowiedzieć się więcej! (wstęp bezpłatny)


GDZIE: HOTEL MARRIOT W WARSZAWIE

al. Jerozolimskie 65/79

KIEDY: 3, 4 CZERWCA

BEZPŁATNA REJESTRACJA


PLAN KONFERENCJI

3 czerwca (wieczór)

  • przyjęcie koktajlowe w barze Panorama w hotelu Marriott

4 czerwca

  • Czystsze wytwarzanie energii dzięki silnikom gazowym INNIO Jenbacher
    Jak skorzystać na zmieniającej się polityce energetycznej Polski dzięki silnikom gazowym
  • PRZYSZŁOŚĆ ZRÓWNOWAŻONEGO, ROZPROSZONEGO WYTWARZANIA ENERGII „CHP” idealnym rozwiązaniem do zapewnienia dyspozycyjnego obciążenia netto (resztkowego) 
    – Przepisy UE
    – Przyszłość kogeneracji i integracja pomp ciepła
    – Wodór
  • Nowoczesne usługi serwisowe oraz poprawa parametrów pracy poprzez aktualizacje i modernizacje silników (CM&U) – FEROX Energy Systems Sp. z o.o.
  • Integracja układu kogeneracyjnego (Ferox Energy Systems)
    Zarządzanie wydajnością zasobów (APM) z myPlant
    Monitorowanie wydajności wytwarzania energii z każdego miejsca, w dowolnej chwili.
    O dostępnym i planowanym dofinansowaniu dla układów kogeneracyjnych opowie specjalista od funduszy unijnych, firma Metropolis 
    Możliwe formy finansowania długoterminowego sprzętu INNIO
  • Dekarbonizacja dużych systemów ciepłowniczych – Silnik gazowy Jenbacher J920 FleXtra
    W jaki sposób silnik gazowy Jenbacher J920 FleXtra o mocy 10 MW napędza transformację energetyczną w dużych i rozległych systemach ciepłowniczych.
  • Firma Jenbacher specjalista w wykorzystaniu biogazu

Przyszłość biogazu – biometan i biogazownie szczytowe 

Silniki zasilane biogazem pokrywają zapotrzebowanie własne na energię zakładów przetwórczych i utylizacyjnych, instalacji biogazu i biometanu. Elastyczność ich pracy pozwala na odpowiednie planowanie włączeń w momentach szczytowego zapotrzebowania na energię elektryczną. Pozwala to na przebicie średniej ceny rynkowej na giełdzie energii. Dostarczania energii bilansującej może być kolejnym źródłem dochodów.

  • Silniki gazowe w układach mocy szczytowych

Charakterystyką pracy,instalacje wielosilnikowe wpisują się w profil zapotrzebowania na moce szczytowe. Przykłady realizacji projektów o mocach 20-50MWe. Zagadnienia, które muszą być wzięte pod uwagę przy projektowaniu instalacji.

  • Aktualne możliwości zastosowania wodoru w silnikach gazowych Jenbacher
  • Studium przypadku – zastosowanie zielonego wodoru w silniku gazowym do zasilania stacji ładowania pojazdów elektrycznych

W celu zapewnienia sprawnej organizacji naszej tegorocznej konferencji prosimy o skorzystanie ze specjalnego narzędzia do rejestracji online (należy kliknąć tutaj). Prosimy o zarejestrowanie się przed 17 maja.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE