Rozpoczyna się III Kongres Biogazu – największa w Polsce konferencja adresowana do  przedstawicieli branży biogazowej, energetycznej oraz sektora odnawialnych źródeł energii. 

Reklama

Tegoroczny Kongres Biogazu jest 3. edycją wydarzenia i wszystko wskazuje na to, że będzie rekordowy pod względem frekwencji. Udział w konferencji potwierdzili właściciele biogazowni rolniczych, inwestorzy, reprezentanci rynku energii, rolnicy, przedstawiciele przedsiębiorstw przetwórstwa spożywczego, przedstawiciele miejskich spółek wodociągowych oraz komunalnych, naukowcy i członkowie stowarzyszeń branżowych, a także reprezentanci Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dlaczego warto?

Kongres Biogazu jest corocznym podsumowaniem stanu branży biogazowej w Polsce. Grudniowe spotkanie upłynie pod hasłem „2018 – rok przełomu czy stagnacji?”. Sesje tematyczne będą dotyczyły aktualnych problemów i wyzwań dla biogazu w 2019 r. Poruszane tematy będą dotyczyły zmian prawnych takich jak nowelizacja ustawy Prawo wodne oraz ustawy o nawożeniu, technicznych możliwości wtłaczania biogazu do sieci, roli biogazowni w kontekście zmian na rynku energii, nowego systemu wsparcia dla kogeneracji.

Podsumowujący I sesję tematyczną panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i branżystów będzie poświęcony kluczowym dla funkcjonowania branży biogazu zagadnieniom, m.in. wnioskom po przeprowadzonych w październiku i listopadzie aukcjach dla biogazowni.

Spotkanie B2B

Kongres Biogazu to także możliwość spotkania w jednym miejscu firm dostarczających technologie dla biogazowni, producentów zbiorników dla instalacji biogazowych, a także dostawców maszyn, urządzeń i komponentów dla biogazowni. Wymiar biznesowy konferencji to niezwykle ważny aspekt, który podkreślają uczestnicy poprzednich edycji wydarzenia.

W organizację Kongresu włączają się jako Sponsorzy i Partnerzy firmy od lat działające na rynku. – Wiele z firm będących Partnerami lub Sponsorami wydarzenia jest z nami już po raz 3, co dla nas jest bardzo ważnym potwierdzeniem rangi Kongresu oraz, co nie mniej istotne, realnych korzyści biznesowych jakie oferuje wydarzenie – mówi Maciej Kosiński z Biomass Media Group, organizator III Kongresu Biogazu.

Program wydarzenia dostępny pod linkiem: https://magazynbiomasa.pl/iii-kongres-biogazu-zapowiedz/

Więcej informacji o wydarzeniu: redakcja@magazynbiomasa.pl, tel. 790 439 216.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE