III Forum Pelletu za nami. Jak było tym razem?

III Forum Pelletu za nami. W dniach od 18 do 19 czerwca 2018 roku Gdańsk stał się polską stolicą pelletu. W sesjach branżowych wzięli udział przedstawiciele wielu państw.

W III Forum Pelletu udział wzięło wielu gości z Europy. Nie tylko członków EPC, ale także przedsiębiorstw pelletowych z krajów, w których produkcja i zużycie pelletu jest obecnie największe (m.in. z Włoch, Szwecji, Niemiec i Austrii).

 

III Forum Pelletu na zdjęciach:

Pierwsza edycja Forum Pelletu skupiała się na polskim rynku, jego możliwościach i ograniczeniach, a także światowych trendach w produkcji pelletu. Hasłem zeszłorocznej imprezy był „polski pellet na europejskich rynkach”, co odzwierciedlało sytuację rynku – ponad 70 proc. Krajowej produkcji granulatu trafia do krajów Europy Zachodniej.

– W tym roku chcieliśmy szczególnie mocno podkreślić kluczową rolę surowca w produkcji pelletu, dlatego to właśnie surowiec, jego pozyskiwanie i przetwarzanie, był w centrum uwagi – mówi Maciej Kosiński z Biomass Media Group.

Relacje wideo:

 

 

Wkrótce przeczytacie relację z zakończonego właśnie wydarzenia. Czytajcie Magazyn Biomasa w papierze i w internecie. Przekonajcie się, że warto!

 

This post is also available in: pl