Zagospodarowanie i przetwarzanie odpadów drzewnych to główne tematy konferencji, która odbędzie się w kwietniu w Szczecinku. Patronat medialny nad wydarzeniem, w którym wezmą udział przedsiębiorstwa komunalne oraz zakłady usług leśnych, objął „Magazyn Biomasa”.

Reklama

II Konferencja „Pozyskiwanie, przetwarzanie oraz zagospodarowywanie surowców i odpadów drzewnych” odbędzie się w Szczecinku w dniach 22-23 kwietnia. Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Szczecinku.

Pierwszy dzień spotkania jest dedykowany przedsiębiorstwom komunalnym. Uczestnicy wydarzenia będą rozmawiać m.in. o zagospodarowaniu odpadów drzewnych i biomasy, frakcjonowaniu odpadów oraz technologiach przetwarzania odpadów organicznych.
Wśród prelegentów przewidziano wystąpienia m.in. przedstawicieli firm Kronospan, Madrew, Wasmar oraz Metalfach.

Drugi dzień konferencji zainteresuje przede wszystkim zakładom usług leśnych. Sesje tematyczne będą dotyczyły pozyskiwaniu i transportowi drewna, bezpieczeństwu prac leśnych oraz utrzymaniu infrastruktury leśnej. O swoich doświadczeniach z biomasą leśną opowiedzą m.in. przedstawiciele firm PRONAR oraz OTL Jarocin. Swój udział w konferencji zapowiedzieli również Andrzej Modrzejewski – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, Mariusz Rakowski
– Prezydent Izby Leśnej, a także Marek Bulczak – Prezes Stowarzyszenia Firm Leśnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Środowiska.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE