Nowa, innowacyjna maszyna firmy Komptech to odpowiedź na potrzeby producentów wysokiej jakości paliw z biomasy gwarantująca oszczędności zużycia energii, miejsca i łatwiejszy transport maszyny.

HURRIFEX to połączenie separatora kamieni oraz klasycznego separatora powietrznego w jednym urządzeniu. Umożliwia to oczyszczenie kompostu i biomasy z kamieni oraz lekkich zanieczyszczeń – głównie folii – w jednym przejściu. Łatwość regulacji parametrów pracy zapewnia HURRIFEXOWI szeroki zakres aplikacji, a skuteczność separacji sięga do 95%.

Reklama

Jak to działa? Różnice w ciężarze właściwym oraz współczynniku oporu powietrza są podstawą do separacji kamieni i zanieczyszczeń inertnych. Obrót i strumień powietrza są czynnikami decydującymi o skuteczności separacji frakcji lekkich przez wysysanie.

Wszystkie podzespoły są napędzane elektrycznie z sieci lub z pokładowego generatora wysokoprężnego. Klapy serwisowe zapewniają pełen dostęp do wszystkich punków serwisowych. Maszyna występuje w wersji mobilnej (jako przyczepa lub naczepa) oraz stacjonarnej.

Hurrifex hybrydowy silnik

Hurrifex separator kamieni

Hurrifex w pracy

Hurrifex symulacja powietrza

ZALETY i INNOWACJE:

  • Innowacyjność: połączenie dwóch maszyn w jedną pozwala na oszczędność przestrzeni oraz wydatków na transport.
  • Elastyczność: szeroki zakres zastosowań, prosta obsługa, wysoka dyspozycyjność.
  • Plus Komptecha: skuteczność separacji do 95 % przy wydajności 60 m3/h.
  • Większy zysk: niskie zużycie energii dzięki zastosowaniu elektrycznego napędu wszystkich podzespołów.
  • Niezawodny wyładunek: frakcja kamieni jest odprowadzana za pośrednictwem przenośnika taśmowego z falistymi brzegami, zaś frakcje lekkie do dwóch kontenerów za pośrednictwem elastycznego przewodu. Przepływ materiału wsadowego przebiega w linii prostej, bez skrętów o 90°, co znacznie zmniejsza ryzyko zatorów.

HURRIFEX to mniej paliwa i więcej mocy dzięki green efficiency® – innowacyjnemu programowi firmy Komptech, który obniża zużycie paliwa maszyn a zarazem zwiększa ich wydajność, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Nagroda jest podwójna: Klienci oszczędzają na kosztach eksploatacyjnych, a środowisko na zmniejszonej emisji CO2 i zużyciu surowców.

Hurrifex mobilność

Jak pracuje HURRIFEX można przekonać się na filmie dostępnym pod linkiem: https://youtu.be/k2EiJY9gd7w

Więcej informacji: http://agrex-eco.pl/separator-kamieni-i-folii/

Źródło: materiały prasowe Agrex-Eco

Zdjęcia: materiały prasowe Agrex-Eco

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE