Hisense, czołowa globalna marka produkująca urządzenia AGD i elektronikę użytkową, ponownie trafiła na listę wpływowych chińskich przedsiębiorstw w obszarze ESG stworzoną przez magazyn Fortune. Firma została doceniona za doskonałe wyniki w dziedzinie badań i rozwoju technologii, produkcji oraz partnerstwa w obrębie łańcucha dostaw.

Hisense – niezawodna i innowacyjna marka

W ostatnim czasie Hisense notuje gwałtowny rozwój. Obecnie działa w ponad 160 krajach. Marka z ponad stuletnim doświadczeniem aspiruje do miana najbardziej niezawodnej na świecie. Firma nieustannie dąży do tego, by dostarczać innowacje technologiczne milionom rodzin na całym świecie dzięki wysokiej jakości produktom.

Reklama

– W tym roku firma Hisense została szczególnie doceniona za swoją pracę w budowanie systemów fotowoltaicznych i magazynowania energii. Działania te pomagają tworzyć i użytkować zaawansowaną technologię centralnych systemów klimatyzacji. Rozwiązanie to pozwala wyeliminować wady tradycyjnej klimatyzacji, związane ze znacznym zużyciem energii i wysoką emisją dwutlenku węgla, a także wprowadza innowacje techniczne do tradycyjnego przemysłu klimatyzacyjnego – napisano w uzasadnieniu włączenia Hisense do zestawienia magazynu Fortune


Czytaj również: 5 dobrych praktyk Ørsted z zakresu ESG i zrównoważonego rozwoju


Lista wpływowych chińskich przedsiębiorstw w obszarze ESG

Wszystkie firmy ujęte na liście magazynu Fortune podejmują znaczące wysiłki na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, ochrony pracowników i wspierania społeczności, a także podążają ścieżką zrównoważonego i integracyjnego wzrostu.

Przy coraz większym nacisku na odpowiedzialność społeczną, która stanowi część chińskiej strategii ograniczania śladu węglowego, Hisense zwraca również uwagę na podejmowanie globalnych wysiłków, które wykraczają poza Azję i przynoszą korzyści innym krajom na świecie.

– Firma Hisense poprawiła wydajność wykorzystania wody i zmniejszyła stopień jej zanieczyszczenia poprzez działania w różnych obszarach, takich jak wybór lokalizacji swoich zakładów, wdrożenie transformacji technicznej, produkcja oraz wybór partnerów w łańcuchu dostaw. Jednocześnie firma aktywnie promuje lokalny recykling i optymalizuje wskaźnik ponownego wykorzystania ścieków przemysłowych w fabryce – wytłumaczono w w uzasadnieniu.

Rynek Biogazu i Biometanu

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: PR Newswire

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE