W Farming Symulator 22 gracz przenosi się na wieś, gdzie uprawia swoje pola, hoduje zwierzęta, a także może prowadzić biogazownię. Twórcy gry komputerowej podeszli do tematu bardzo realistycznie, bo uwzględniono wszystkie kluczowe aspekty instalacji. W rozgrywce pojawiają się różne substraty, produkcja metanu, a nawet poferment.

Reklama

Symulacja biogazowni w niezwykle realistycznej wersji

Gracz może dostarczyć do biogazowni wsad w postaci obornika, gnojowicy, kiszonki kukurydzianej oraz wysłodków buraczanych. Co ciekawe, cena sprzedaży kiszonki jest zawsze wyższa niż ta, którą uzyskałby w innych punktach skupu. Jest to też jedyne miejsce dające możliwość zarobienia na oborniku i gnojowicy.


Zarejestruj się na Kongres Biometanu


Nie trzeba być posiadaczem własnej biogazowni, aby sprzedawać substraty. Istnieje jednak możliwość zakupu takiej instalacji, co generuje kolejne korzyści finansowe. Gracz zarabia na produkowanej energii elektrycznej i metanie. Jeśli w instalacji został umieszczony poprawny wsad, to co godzinę uzyskuje się pieniądze. Sama sprzedaż substratów przynosi dochód jedynie jednorazowo.

Realizmu komputerowej rozgrywce dodaje także fakt, że biogazownia rzeczywiście wytwarza poferment. Jest on przydatnym nawozem lub kolejnym towarem, który gracz może sprzedać. Ponadto w instalację można inwestować! Sposobem na to jest chociażby dobudowanie zbiornika, w którym umieszcza się kiszonkę. Dzięki temu można zaoszczędzić na transporcie substratu.

W Farming Symulator 22 biogazownie są oznaczone logotypem PlanET Biogas Group

Gra komputerowa, w której można zarobić miliony na biogazie

Gra komputerowa zaskakuje realizmem na każdym kroku. Gracz może w niej samodzielnie wybrać, jaką moc będzie miała jego instalacja. W podstawowej wersji jest to 99 kW, 250 kW, 500 kW lub nawet 1 MW. Funkcjonują też rozszerzające rozgrywkę mody udostępniane na oficjalnej stronie Farming Symulator, które poszerzają zakres mocy instalacji, pozwalając wybudować nawet mikrobiogazownie. Na większą moc przekładają się także wyższe koszty budowy, zresztą nawet w grze taka inwestycja nie należy do tanich. Tu również twórcom trzeba oddać zachowanie pewnego realizmu.


Czytaj też: Biogaz w kuchni to afrykański standard, a w jego rozwoju pomoże kobiecy biznes


– Możesz zostać milionerem po prostu kosząc trawę i używając biogazowni. Ja koszę, beluję i przewożę do zbiornika fermentacyjnego, który zamienia trawę w kiszonkę, a następnie rozprowadza ją do biogazowni, w których produkty mają zostać sprzedane. W No Mans Land i Western Wilds, gdzie nie ma pól, po prostu koszę trawę na łące i nie zajmuję się żadnymi uprawami – napisał jeden z graczy na forum Team Community.

Budowa instalacji biogazowej jest możliwe także w starszych wersji gry – Farming Simulator 19, a także 17.

Zdjęcie: RacingGames

Źródło: Farming Simulator Wiki, RacingGames, Steam Community

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE