Francuski rząd we współpracy ze spółką energetyczną EDF rozpoczął analizę możliwości modernizacji 1,200 MW elektrowni Cordemais z węgla na biomasę.
Ministerstwo ds. Ekologicznych opublikowało taką informację 23 stycznia br., dodając, że ewentualna inwestycja wpisywałaby się w plan wygaszenia elektrowni węglowych w kraju do 2022 r.
Obecnie przedmiotem analizy jest określenie wpływu zmiany paliwa w instalacji na jakość powietrza, dostępności biomasy i bezpieczeństwa sieci energetycznej w zachodniej Francji.
Instalacja Cordemais składa się z dwóch bloków węglowych, każdy o mocy 600 MW. Obecnie na terenie elektrowni EDF testuje możliwość wykorzystania biomasy drzewnej oraz pelletu przemysłowego kategorii B.
Jeśli testy się powiodą, biomasa będzie współspalana z węglem w proporcji 50/50 proc., w przyszłości natomiast cały obiekt będzie zasilany wyłącznie biomasą.
Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!
Tekst: Redakcja
Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE
![22. biogazownia PGB już działa. Może zasilić 4 tys. domów [WIDEO] Polska Grupa Biogazowa, przecięcie wstęgi, biogazownia Długoszyn](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/przeciecie-wstegi-biogazownia-dlugoszyn-1-218x150.jpg)









![11. Forum Pelletu. Rynek przed kolejnym sezonem grzewczym – skala wyzwań rośnie [RELACJA+FOTO]](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/11.-Forum-Pelletu-Gdansk-relacja-218x150.jpg)














![22. biogazownia PGB już działa. Może zasilić 4 tys. domów [WIDEO] Polska Grupa Biogazowa, przecięcie wstęgi, biogazownia Długoszyn](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/przeciecie-wstegi-biogazownia-dlugoszyn-1-100x70.jpg)





