Forum Biomasy na targach EKO – LAS

W ramach wrześniowych targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO – LAS odbędzie się konferencja „Forum Biomasy” organizowana przez Polskie Forum Klimatyczne.

Energia z biomasy leśnej

To hasło rozpoczynające wydarzenie, podczas którego zaprezentowane i omówione zostaną tematy dotyczące między innymi czystego ciepła z biomasy drzewnej, nowoczesnych technologii pozyskiwania biomasy oraz aspektów prawnych. Będzie także mowa o różnorodnych formach wykorzystania biomasy, zrównoważonej gospodarce leśnej i fenomenie drewna. Konferencję podzielono na dwie części, co pozwoli na dyskusję z udziałem prelegentów po każdej z nich. Wydarzenie odbędzie się 12 września w godz. 11-16 w Szklarni, k. Janowa Lubelskiego. Organizator konferencji: Polskie Forum Klimatyczne, Partner główny: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki i Piece, Partner: Cech Zdunów Polskich, Patronat medialny: czasopismo „Świat Kominków”, portal „Zielone ciepło”.

100 marek i pokazy live na targach EKO – LAS

Na 60 stoiskach targowych zaprezentowanych zostanie ponad 100 marek, w tym wiele urządzeń w działaniu w ramach pokazów na specjalnych powierzchniach demonstracyjnych. Dodatkowo Ośrodek Rozwojowo Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu będzie prezentował na kilku przestrzeniach m.in. technologie stosowane w leśnictwie, kursy brakarskie, czy pokazy pomocy przedmedycznej. Podczas targów EKO – LAS odbędą się także Mistrzostwa Polski Drwali 2020 według Regulaminu IALC, których organizatorami są: Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego.

Targi EKO – LAS odbywają się w dniach 11-13 września w Szklarni k/Janowa Lubelskiego

Szczegółowe informacje na temat targów:
www.ekolas.mtp.pl

Bilety:
www.tobilet.pl

„Magazyn Biomasa” objął targi EKO – LAS patronatem medialnym.

Źródło i zdjęcia: Materiały prasowe Grupy MTP

This post is also available in: polski