Nestlé kroczy w stronę osiągnięcia zerowego poziomu netto do 2050 roku i zazielenia swój transport. Produkty firmy będą teraz dostarczane na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii ciężarówkami, które emitują do 95 proc. mniej dwutlenku węgla. Ta redukcja jest wynikiem zmiany 75 proc. floty ciężarówek Nestlé na zasilane przez bio-LNG.

Reklama

Flota Nestlé przechodzi na bio-LNG

Nestlé od 2017 roku bada rozwiązania mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w swojej sieci transportowej i logistycznej. Firma zdecydowała się przejść na ekologiczne i odnawialne paliwo bio-LNG. Ze względu na złożony charakter sieci dostawczej, realizacja tego projektu konwersji paliwa na bio-LNG zajęła kilka lat.

„Zapewnienie terminowego i wydajnego transportu towarów na terenie całego kraju, przy jednoczesnym zmniejszeniu naszego śladu węglowego, jest skomplikowanym zadaniem (…) – powiedziała Sally Wright, Head of Delivery w Nestlé UK and Ireland – Nie bylibyśmy w stanie wdrożyć tej zmiany i wprowadzić tych ciężarówek na drogi bez współpracy branżowej z naszymi partnerami.


Zarejestruj się na V Narodowy Kongres Biometanu


Maksymalizacja zdolności dostawczych

Zmiana pojazdów we flocie należącej do Nestlé na ciężarówki zasilane bio-LNG to tylko jeden ze sposobów, w jaki światowy gigant zmniejsza swój ślad węglowy. Zespół logistyki firmy pracuje obecnie z partnerami transportowymi, którzy przechodzą na paliwa alternatywne. Inna konkretna inicjatywa zakłada współpracę Nestlé z klientami i innymi producentami w celu zwiększenia ilości produktu w każdym pojeździe. Maksymalizacja zdolności dostawczych każdej ciężarówki ostatecznie zmniejszy liczbę pojazdów na drogach, a w konsekwencji zmniejszy ślad węglowy firmy.

Ekologiczne ciężarówki Nestlé

W ciągu najbliższych dwóch lat pozostała flota ciężarówek należących do Nestlé zostanie zastąpiona pojazdami wykorzystującymi paliwa alternatywne.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się dokonać tej zmiany i zaprezentować nowe, bardziej ekologiczne ciężarówki. Czekam z niecierpliwością na dalsze zmiany w najbliższej przyszłości. Jestem naprawdę dumna z wysiłków, jakie podjął zespół logistyki na przestrzeni ostatnich kilku lat, i chciałabym podziękować wszystkim zaangażowanym” – podsumowała Sally Wright.

Rynek biogazu i biometanu:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: bioenergy-news.com; nestle.co.uk

zdjęcie: nestle.co.uk

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE