Forum Pelletu, jesienne spotkanie przedstawicieli branży pelletowej, zbliża się wielkimi krokami. Swoją obecność na konferencji potwierdzili najwięksi producenci pelletu drzewnego w Polsce, producenci kotłów na pellet oraz stowarzyszenia producenckie. Do grona uczestników dołączyło Europejskie Stowarzyszenie Pelletu (European Pellet Council).

Reklama

European Pellet Council jest stowarzyszeniem reprezentującym interesy producentów pelletu drzewnego z Europy. Członkami EPC są krajowe stowarzyszenia producenckie oraz organizacje powiązane z sektorem pelletu, dla których EPC stanowi platformę do dyskusji nad najważniejszymi zagadnieniami, z którymi zmaga się branża, w szczególności: standaryzacja produkcji, certyfikacja, bezpieczeństwo dostaw, edukacja i szkolenia, normy jakościowe dla urządzeń grzewczych na pellet (http://www.pelletcouncil.eu/).

European Pellet Council jest reprezentantem branży w Brukseli lobbując wśród unijnych urzędników za korzystnymi  dla sektora pelletu rozwiązaniami, które wpisują się w unijną politykę wspierania OZE.

Przedstawicielem EPC na Forum Pelletu, które odbędzie się 19-20 września 2016 r. w Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej,  jest Gilles Gauthier, Dyrektor Zarządzający organizacji. W trakcie wydarzenia przedstawi on dwie prelekcje: pierwsza z nich będzie dotyczyć sytuacji na europejskim rynku pelletu oraz perspektyw jego rozwoju, druga systemu certyfikacji EN Plus.

Gilles-square-small-1

Prezentacje Gillesa Gauthiera będą tłumaczone na język polski.

Organizatorem Forum Pelletu jest „Magazyn Biomasa”. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: http://magazynbiomasa.pl/forum-pelletu/

Zdjęcia: EPC

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE