European Liquid Gas Congress 2025(ELGC) rozpocznie się 20 maja w Katowicach, potwierdzając swoją rolę jako wiodącej europejskiej platformy dla przemysłu gazu płynnego. W miarę jak sektor dostosowuje się do zmieniającego się krajobrazu energetycznego, ELGC zgromadzi kluczowych decydentów, ekspertów technicznych i innowatorów, aby sprostać wyzwaniom i możliwościom w sektorze gazu płynnego.

Reklama

Kongres w 2025 roku odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Ministerstwa Przemysłu oraz Transportowego Dozoru Technicznego (TDT). Ich wsparcie podkreśla strategiczne znaczenie wydarzenia dla zwiększania bezpieczeństwa energetycznego, innowacji i zrównoważonego rozwoju zarówno na poziomie regionalnym, jak i krajowym.

Na tegorocznym kongresie nie zabraknie wybitnych prelegentów. Adrian Calcaneo, wiceprezes ds. energii i surowców w OPIS, przedstawi globalną perspektywę rynków energetycznych i łańcuchów dostaw. James Rockall, dyrektor generalny i dyrektor zarządzający WLGA, przedstawi strategiczne spostrzeżenia na temat kierunku rozwoju sektora i jego przyszłego wzrostu, podczas gdy Mehdi Akhannouch, dyrektor AKWA GROUP, jednego z wiodących graczy na rynku energetycznym w Afryce Północnej, wniesie cenne doświadczenie w dziedzinie sztucznej inteligencji wspierającej biznes i bezpieczeństwo.

Zrównoważony rozwój będzie głównym tematem wydarzenia, a Emmanuel Mannooretonil, dyrektor ds. zrównoważonego gazu w DCC Energy, przedstawi kluczowe spostrzeżenia na temat rosnącego znaczenia zrównoważonych rozwiązań energetycznych. Natacha Cambriels, prezes Butagaz, opowie o innowacjach zorientowanych na klienta i trendach w dostawach energii. Bartosz Kwiatkowski, Dyrektor Generalny POGP oraz Paweł Baraniuk, Wiceprezes Zarządu AC S.A. podzielą się cennymi spostrzeżeniami z perspektywy polskiej energetyki. W centrum uwagi znajdzie się również rolnictwo, a Jelte Wiersma, sekretarz generalny CEMA aisbl – Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Maszyn Rolniczych, omówi rolę gazów płynnych w promowaniu innowacji i zrównoważonego rozwoju w sektorze.

W centrum uwagi znajdzie się również panorama polityczna i regulacyjna. Leonhard Woessner i Ewa Abramiuk-Lété z Liquid Gas Europe przedstawią kompleksowe spojrzenie na krajobraz europejskiej polityki energetycznej. 

Kwestie bezpieczeństwa i przepisów technicznych zostaną omówione przez Markusa Dreiera, wiceprezesa ds. bezpieczeństwa i globalnego LPG OMS, a Richard Hakeem, dyrektor ds. bezpieczeństwa i polityki technicznej w Brytyjskim Stowarzyszeniu Gazów Płynnych, omówi, w jaki sposób gazy płynne napędzają procesy produkcyjne w całej Europie. 

Michael LaBelle, Dyrektor Wydziału Nauk o Środowisku i Polityki na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim, przyjrzy się skrzyżowaniu polityki i nauki, a Piotr Pietrzak, Dyrektor Techniczny ds. Sprzedaży IBM Polska, Kraje Bałtyckie i Ukraina, Mateusz Walewski, Główny Ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego, przedstawi kluczowe aspekty ekonomiczne konkurencyjności wpływającej na sektor. 

Dzięki szerokiemu gronu prelegentów, ELGC 2025 zmierzy się z kluczowymi wyzwaniami i tematami w sektorze gazu płynnego z wielu perspektyw, dzięki ekspertom z różnych środowisk. Oprócz sesji, Kongres będzie obejmował interaktywne wystawy, ekskluzywne możliwości nawiązywania kontaktów oraz popularną ceremonię wręczenia nagród świętującą sukces w branży.

Więcej informacji na temat agendy i prelegentów można znaleźć na stronie: https://europeanliquidgascongress.com/agenda/speakers/

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE