Certyfikat ENplus gwarantuje konsumentom, że kupują pellet najwyższej klasy. Wyniki przeprowadzonej ankiety udowadniają, że producenci również uważają uzyskiwanie świadectw za konieczne.

Reklama

Licencjodawcy cenią sobie komunikację z członkami branży, bo dzięki niej mogą bezustannie poprawiać jakość swoich usług. Na przestrzeni dwóch miesięcy ENplus zbierało wyniki ankiety, którą przeprowadzono łącznie wśród 118 certyfikowanych firm z 23 krajów, z czego 78 zajmuje się produkcją, a 40 dystrybucją granulatu.

Na kwestionariusz odpowiedziały firmy w większości działające na rynku europejskim, jednak wśród respondentów byli także przedstawiciele z USA, Brazylii czy Egiptu. 73% z nich stwierdziło, że certyfikat ENplus pomógł im w wejściu na rynek europejski. Ankietowani stwierdzili, że jego dobra reputacja powoduje pozytywne postrzeganie firm posiadających taki dokument.

Certyfikat ENplus wpływa na rynek pelletu

Okazuje się, że certyfikat ENplus usprawnia pracę firm pelletowych w wielu aspektach. W ankiecie 82% respondentów potwierdziło pozytywny skutek przyjęcia proponowanych norm w usprawnianiu wewnętrznego zarządzania jakością. Uczestnicy w 70% odpowiedzieli, że zachowanie norm ENplus pomogło im w podniesieniu jakości oferowanego pelletu.


„Jak zarobić na produkcji pelletu?” Kolejna edycja Warsztatów pelletowych już w marcu!


Te wyniki oznaczają, że certyfikacja realnie wpływa na optymalizację pracy zakładów. ENplus w zeszłym roku podniosło swoje wymagania, ale te pozytywne opinie potwierdzają, że to właśnie dzięki nim da się uzyskać najwyższą jakość.

Certyfikat ENplus staje się niezbędny

Aż 90% ankietowanych przyznało, że na tle innych certyfikatów ENplus wyróżnia się pod względem przejrzystości oraz schematu wymagań koniecznych do spełnienia. W ciągu dekady przyznawania świadectw jakości, ENplus wyrobiło sobie doskonałą pozycję na rynku. Udowadnia to fakt, że 80% respondentów przyznaje, iż certyfikacja jest niezbędna w ich biznesie.

Wysoka ranga świadectwa jakości wynika m.in. z faktu, że zyskuje na wartości w coraz większej liczbie państw. Ma znaczenie przy negocjacjach handlowych, ale też coraz częściej jest wymogiem w rządowych programach wsparcia.

 

Magazyn Biomasa:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
Zdjęcie: pixabay

Źródło: ENplus

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE