W Japonii powstanie elektrownia biomasowa o mocy 75 MW

Elektrownia biomasowa

W Japonii powstanie elektrownia biomasowa o mocy 75 MW. Japońska firma Toyo Engineering Corp. ogłosiła, że ​​otrzymała kontrakt na budowę Ichihara Yawatafuto zasilanej peletami drzewnymi, zlokalizowanej w Ichihara-shi, Chiba, Japonia.Elektrownia biomasowa

Wysokowydajny obiekt na biomasę będzie wyposażony w system, który podgrzewa parę po jej przepłynięciu przez wysokociśnieniową turbinę parową i przesyła ją do niskociśnieniowej turbiny parowej.

Według Toyo, projekt Ichibara to siódme zamówienie na elektrownie biomasowe o mocy od 50 MW do 75 MW. Kolejnym ma być elektrownia biomasowa o mocy 50 MW, o której zakupie toczą się rozmowy z funduszem inwestycyjnym Equis Group.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? KLIKNIJ I SPRAWDŹ!


Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w połowie września. Budowa obiektu Ichihara ma  rozpocząć się w październiku br., a uruchomienie spodziewane jest w styczniu 2024 r.

Dostawy pelletu drzewnego realizować ma Enviva. Już w lutym 2020 roku firma poinformowała, że otrzymała kontrakt na dostarczanie 270 000 ton pelletu rocznie do zakładu Ichihara, począwszy od 2023 roku.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: biomassmagazine.com
Zdjęcie: pixabay

This post is also available in: polski

bem