Ekologiczne kotły – zainteresowanie ciągle rośnie!

fot: Shutterstock.com

fot: Shutterstock.com

Ekologiczne kotły – zainteresowanie ciągle rośnie! Od października ubiegłego roku nie można już produkować kotłów, które nie spełniają wymogów emisyjnych klasy 5. Rozporządzenie to przestanie obowiązywać w 2020 roku, wtedy bowiem wchodzą unijne przepisy Ecodesign, które obowiązujące zapisy jeszcze nieco zaostrzą.

Jak w związku z nowymi przepisami

przedsiębiorcy oceniają zainteresowanie swoimi produktami?

Zdaniem Krzysztofa Sobieckiego z firmy Rakoczy Stal kupno kotłów starszego typu budzi wśród klientów coraz więcej obaw. Potencjalni nabywcy zastanawiają się, czy za jakiś czas takiego kotła nie trzeba będzie wymienić, nawet jeśli będzie on jeszcze sprawny. Dlatego wzrasta zainteresowanie nowoczesnymi kotłami.

– Wprowadzane w kolejnych województwach uchwały antysmogowe oraz rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów spowodowały, że klienci coraz częściej decydują się na zakup kotłów spełniających najbardziej restrykcyjne normy emisji – przyznaje Krzysztof Sobiecki.

Dzięki temu zyskują pewność, że kocioł taki będzie można użytkować do końca jego żywotności.

– Dodatkowym atutem nowoczesnych kotłów jest ich znacznie większa sprawność, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Również wygoda obsługi takich urządzeń jest nieporównywalnie większa, co także przekłada się na coraz większy wzrost zainteresowania – zaznacza ekspert z firmy Rakoczy Stal.

Podobnego zdania są przedstawiciele innych firm.

To tylko fragment artykułu…

Cały przeczytasz w najnowszym numerze Magazynu Biomasa.

Zamów prenumeratę!

Wypełnij formularz poniżej – my zajmiemy się resztą!

 

This post is also available in: polski

Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.