86 proc. pasażerów zauważa, że transport kolejowy jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Z kolei aż 56 proc. podróżnych wybiera pociągi dlatego, że uznaje je za transport ekologiczny. Ta wynika z ostatniego badania PKP Intercity, które dowodzi, że dla polskich pasażerów ekologia jest coraz ważniejsza.

Reklama

Podróż koleją w trosce o środowisko

Według ostatnich badań PKP Intercity, a aż 56 proc. pasażerów wybiera kolej, gdyż uważa, że to działanie proekologiczne.

PKP Intercity uruchamia nowe połączenia w różnych regionach Polski. W 2016 r. spółka miała 300 punktów zatrzymań, a w 2022 aż 450, więc cały czas wzrasta dostępność usług przewoźnika.

„Nie tak dawno pojawiliśmy się na liniach, gdzie jeszcze 17 lat temu nie było kolei. Jeździmy przykładowo z Warszawy do Białegostoku przez Hajnówkę i obsługujemy inne nowo otwarte połączenia. Widać, że kolej jest oczekiwana w tych miejscowościach przez ludzi, więc stale otwieramy nowe trasy” – informuje Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.


Czytaj też: Podróż koleją coraz bardziej zielona. PKP Intercity informuje o śladzie węglowym


Dla pasażerów znaczenia nabrała ekologia

Spółka PKP Intercity podejmuje działania mające wspomóc pozyskiwanie nowych pasażerów. Przykładowo zachęca, żeby kierowcy przesiadali się z samochodów do pociągów. Obecnie trwa akcja marketingowa prowadzona w telewizji i na bilbordach promująca przewozy kolejowe i pokazująca, że można za niewielkie pieniądze podróżować po Polsce.

Niższy ślad węglowy

Dla pasażerów znaczenia nabrała ekologia. Warto pamiętać, że kolej to trzy razy mniejszy ślad węglowy w porównaniu do samochodu w przeliczeniu na jednego pasażera i osiem razy mniejszy niż samolot. Jest to bardzo ważna informacja dla podróżnych.

„Pasażerowie coraz częściej zwracają uwagę na aspekty związane z ekologią. Według ostatnich badań 86 proc. z nich dostrzega, że transport kolejowy jest ekologiczny, a aż 56 proc. pasażerów wybiera kolej z tego właśnie powodu” – podkreśla Marek Chraniuk.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło informacji: PAP MediaRoom

zdjęcie: PKP Informatyka

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE