Upper Finance Consulting pozyskał dla Ekobenz Sp. z o.o. finansowanie w Banku Ochrony Środowiska S.A. na realizację projektu budowy zakładu produkcji biokomponentu (tzw. benzyny syntetycznej) stanowiącego dodatek do benzyn silnikowych. Na pozyskane finansowanie składają się 54,8 mln zł kredytów finansujących projekt inwestycyjny oraz 13 mln zł finansowania obrotowego.

Reklama

– Projekt realizowany przez Ekobenz Sp. z o.o. jest przedsięwzięciem innowacyjnym, o czym świadczą procedowane wnioski patentowe na poziomie krajowym i europejskim. Upper Finance mógł uczestniczyć w przygotowaniu tak zaawansowanego technologicznie projektu z uwagi na duże doświadczenie w doradztwie finansowym. Pozyskane w BOŚ Bank S.A. środki zamykają źródła finansowania projektu, na które poza kredytem składają się fundusze unijne, środki Agencji Rozwoju Przemysłu oraz własne środki Inwestora – mówi Iwona Załuska, prezes Upper Finance Consulting.

Parametry techniczne produkowanego biokomponentu, czyli tzw. benzyny syntetycznej są znacząco lepsze od dostępnego na rynku bioetanolu. Produkt Ekobenz Sp. z o.o. znacząco podniesie krajowe możliwości wykonania obowiązków NCW i NCR w perspektywie 2020 roku, zapisanych w dyrektywach UE nr 2009/28/WE i 2009/30/WE.

Informacja prasowa Upper Finance Consulting

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE