Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich dziś rano rozpoczął się Kongres Carbon Capture. Ponad 100 uczestników wysłucha prelekcji, wymieni doświadczenia i nawiąże relacje biznesowe podczas pierwszej konferencji w Polsce obejmującej tematykę CCUS.

Reklama

Kongres Carbon Capture

Maciej Roik z Magazynu Biomasa i dr Paweł Gładysz z Centrum Energetyki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie otworzyli Kongres Carbon Capture i zainaugurowali dyskusję na temat technologii wychwytywania CO2, która może znacząco przyczynić się nie tylko do zmniejszenia emisji CO2, ale także do zwiększenia odporności systemów energetycznych i stworzenia nowych możliwości biznesowych.

Stąd też wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem przedstawicieli branży cementowej, stalowej, petrochemicznej, jak również sektora energetycznego, ciepłowniczego i węglowego, dostawców technologii CCUS, przedstawicieli Skarbu Państwa, sektora finansowego i agend rządowych.

W związku z tym, że technologia dynamicznie rozwija się na świecie, podczas dzisiejszego Kongresu odpowiadamy na kluczowe dla rozwoju branży pytania. Czy Polska jest gotowa na wdrożenie technologii wychwytywanie CO2? Jak odpowiednio zorganizować łańcuch dostaw? Czy CCUS to jedyna droga do osiągnięcia zerowej emisji netto? Jakie sektory powinny współpracować, aby umożliwić rozwój procesu dekarbonizacji?

Sponsorzy i partnerzy

Patroni medialni i honorowi

Zobacz zdjęcia

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE