Drewno we współczesnej gospodarce przeżywa swój prawdziwy renesans. Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystywany jest na wielką skalę, m.in. w budownictwie, transporcie, do wytwarzania licznych przedmiotów codziennego użytku i jako źródło energii. Podczas Targów Drema 2019 odwiedzic będzie można Pawilon Promocji Drewna. Patronat nad targami sprawuje „Magazyn Biomasa”.

Nasze codzienne życie jest wypełnione drewnem. Jego zastosowanie jest tak powszechne i szerokie, że trudno nie nazwać go materiałem doskonałym. Chyba nie ma dziedziny gospodarki, w której drewno nie jest wykorzystywane jako surowiec, bądź pro­dukt gotowy czy materiał po­mocniczy. Poprzez stosowanie nowoczesnych technologii drewno uodporniło się na warunki środowiska nie tracąc żadnego ze swoich walorów, stając się jednocześnie mechanizmem napędowym dla rozwoju przemysłu maszynowego i narzędziowego.

Reklama

Taki obraz drewna przedstawiać ma Pawilon Promocji Drewna na targach DREMA, Furnica i Sofab – od pozyskania, poprzez możliwości eksploatacji i kreacji, aż po gotowe produkty i rozwój branży leśnej, drzewnej i meblarskiej.

Powierzchnię Pawilonu Promocji Drewna – wyjątkowej przestrzeni do kreowania biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym, tworzyć będzie powierzchnia hali nr 3.

Goście obecni podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema 2019,  przez cztery dni trwania wydarzenia, będą mieli szansę na zapoznanie się z działalnością wielu firm, stowarzyszeń branżowych czy instytucji z kraju i zagranicy, takich jak:

 • Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy,
 • Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego,
 • Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie,
 • oraz wiodących mediów (m.in. portal Drewno.pl, Magazyn Biomasa, Przemysł Drzewny. Research and Development).

Przestrzeń Pawilonu Promocji Drewna składać się będzie z ekspozycji wystawców oraz powierzchni specjalnych:

 • Strefa DOM DREWNIANY,
 • Strefa Parkietu,
 • Strefa DREMA Design,
 • Strefa Wiedzy Drewno.pl,
 • B2B Wood Meetings,
 • Akademia Pelletu,
 • a uczestnicy targów będą mogli wziąć udział i skorzystać z licznych pokazów, wykładów, rozmów kooperacyjnych, praktycznych szkoleń i wielu zaplanowanych atrakcji.

W ramach przestrzeni Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego,  na swoje stoisko zapraszają firmy: DREWTOM, Nowigo, Wiązary Burkietowicz, Sema, Łąccy, Kubi, Poltarex, Hundeger, Poldan, Detalia, Wirex, Remtech, MGJ, KPPD, McKapka, Szkłomal, Complex, Promis Wood, Dietrisch, CAT (Bergerat Monnoyeur), Konar, Jarpol, Sico.

Podczas trwania targów  swoją ofertę przedstawią także polskie tartaki, firmy na co dzień współpracujące z przemysłem drzewnym oraz firmy zagraniczne o profilu drzewnym. Na zwiedzających będą czekać przygotowane miejsca do rozmów, oferty firm z całego świata – zarówno chcących kupić polskie wyroby, jak i tych, którzy chcą zaistnieć na polskim rynku.

Pawilon Promocji Drewna na targach Drema z pewnością będzie zarówno źródłem inspiracji, jak i wiedzy oraz doskonałą platformą promocji dla firm i instytucji z sektora drzewnego. Przemysł drzewno-meblarski stoi przed coraz większymi możliwościami rozwoju, otwierają się nowe perspektywy, a celem przestrzeni w hali nr 3 jest właśnie umożliwienie profesjonalistom dostępu do wiodących firm, najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań, innowacji i kluczowych informacji o najnowszych trendach i możliwościach w branży.

Źródło: MTP

Zdjęcie: MTP

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE