Fabryka Mebli na Żywo powraca po dwuletniej przerwie. Jedna z najbardziej widowiskowych przestrzeni na targach Międzynarodowych Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów DREMA znów będzie działała z myślą o potrzebujących. W tym roku cel mógł być tylko jeden.

Reklama

Fabryka Mebli na Żywo: DREMA DZIECIOM

– Fabryka Mebli na Żywo: DREMA DZIECIOM to poligon umiejętności praktycznych dla studentów, ale przede wszystkim szlachetny cel – mówi dr inż. Krzysztof Wiaderek, koordynator projektu z ramienia Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

W 2022 roku pokazowa fabryka będzie działała pod hasłem „DREMA DZIECIOM dla Ukrainy”. Meble wyprodukowane podczas czterech dni targów DREMA trafią do Lwowskiego Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM, w którym przebywają obecnie dzieci z Domów Dziecka w Ługańsku i Doniecku.


DREMA 2022: nieprzerwanie promujemy branżę drzewną i meblarską


Plan produkcyjny

Plan produkcyjny zakłada wytworzenie  trzydziestu zestawów mebli do pokoju dziecięcego. W skład zestawu wejdą:

  • łóżko z materacem,
  • szafa garderobiano-bieliźniana,
  • półki ścienne.

Będzie więc można zobaczyć na żywo procesy: obróbki płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu, segregacja  okuć i pakowania podzespołów.

– Ze względu na to, że meble wyprodukowane w czasie DREMY pojadą od razu na Ukrainę,  planujemy produkcję i paczkowanie podzespołów i elementów – tłumaczy Wiaderek.

– Fabryka Mebli na Żywo to charytatywna strona Targów DREMA. Podobnie jak w ubiegłych latach deklarujemy pełną otwartość na potrzeby firm i organizacji, które dołączą do akcji DREMA DZIECIOM dla Ukrainy – zapewnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor Targów DREMA.

Współpraca z Partnerami mile widziana

Organizatorzy zapraszają do współpracy Partnerów, którzy mogą wesprzeć akcję w zakresie nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, zarządzania czy organizacji i utrzymania produkcji.

Fabryka Mebli na Żywo to wspólny projekt  Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, kadry, studentek i studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupy MTP. 

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach od 13 do 16 września 2022 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Więcej na www.drema.pl

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE