„Dobra Energia” to cykl debat poświęconych przyszłości polskiego sektora energetycznego. Pierwsze spotkanie odbyło się w Poznaniu, kolejne już 27 marca w Lublinie. Partnerem cyklu jest Magazyn Biomasa.

Reklama

W trakcie debat rozmawiamy o tym, jak mądrze wykorzystać OZE i jaką rolę powinna odgrywać energetyka konwencjonalna. Zastanawiamy się, jakie technologie pozwalają obniżać rachunki za energię w domach, miastach i całych gminach. Dyskutujemy, jak nie trwonić energii i skąd brać pieniądze na inwestycje w OZE. Szukamy też konkretnych rozwiązań duszącego nas problemu, czyli działających sposobów walki ze smogiem. W 2017 roku zorganizowaliśmy konferencje w 6 miastach, łącznie wzięło w nich udział ok. 1400 osób – przedstawicieli samorządu, biznesu, uczelni, stowarzyszeń, inwestorów indywidualnych, mediów.

– Przed nami jednak ciągle wiele do zrobienia. Dlatego w tym roku ponownie zapraszamy miasta, instytucje, wybitnych ekspertów  oraz entuzjastów odnawialnych źródeł energii do współpracy. Będziemy inspirować, pokazywać przykłady z Polski i zagranicy, dzielić się dobrymi praktykami oraz mówić o kwestiach praktycznych, takich jak: zdobycie dofinansowania, wybór technologii wytwarzania energii, czy systemu zarządzania nią; technologie, dzięki którym budynki zużywają jak najmniej energii – tłumaczą organizatorzy.

Najbliższa konferencja odbędzie się 27 marca, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Szczegółowe informacje o cyklu konferencji oraz o najbliższym wydarzeniu znajdują się w załączniku oraz na stronie www.dobraenergia.edu.pl 

Zdjęcie: materiały prasowe

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE