Poprawa jakości powietrza w Polsce i związana z tym poprawa jakości życia będzie głównym tematem tegorocznej edycji Targów POL-ECO SYSTEM.

Reklama

Emisje z domów jednorodzinnych, a także ze środków transportu są najczęstszymi przyczynami zanieczyszczeń powietrza i smogu w Polsce. Mając świadomość wagi problemu organizatorzy Targów POL-ECO SYSTEM postanowili, że hasłem przewodnim tegorocznej emisji będzie: CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko. – Jestem przekonany, że podjęcie tego problemu na tak szeroką skalę podczas jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska w Polsce przyczyni się do wypracowania wspólnych dobrych rozwiązań – zaznacza Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

Ograniczyć niską emisję

Temat przewodni Targów POL-ECO SYSTEM wpisuje się także w kompleksowe działania rządu w zakresie zmniejszenia niskiej emisji i  likwidację zjawisk smogowych.

Resort środowiska uruchomił w tym roku kompleksowy program „Czyste Powietrze”, który dofinansuje zarówno wymianę źródła ciepła jak i termomodernizację budynków. Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. – Zakładamy, że dzięki dofinansowaniu, termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów – wyjaśnia Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

Wiedza w zasięgu ręki

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, które odbędą się w dniach 23-25.10
w Poznaniu, to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich osób zainteresowanych sektorem ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, a także usług komunalnych. – Targi POL-ECO SYSTEM są najważniejszym miejscem spotkań przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów,  reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z branżą ochrony środowiska oraz gospodarką komunalną – zauważa dyrektor projektu Targów POL-ECO-SYSTEM Paulina Pietrzak.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM 23-25.10.2018 r.

www.polecosystem.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE