Christian Rakos nowym prezesem World Bioenergy Association

Christian Rakos został nowym prezesem World Bioenergy Association (WBA). To światowe stowarzyszenie na rzecz branży bioenergii zrzeszające firmy, organizacje, instytucje i osoby indywidualne promujące wykorzystanie bioenergii globalnie i wspierające biznesowe otoczenie przedsiębiorstw bioenergetycznych.


REKLAMA


Rakos został powołany na stanowisko prezesa WBA 5 maja br. Zastąpi on Remigijus Lapinskas z Litwy, który szefował stowarzyszeniu 4 ostatnie lata. Po raz drugi w historii WBA organizacji będzie przewodził Austriak. Christian Rakos przez wiele lat stał na czele stowarzyszenia ProPellets.

Gratulacje nowemu prezesowi World Bioenergy Association złożyli m.in. Heinz Kopetz (były prezes Austriackiego Stowarzyszenia Biomasowego) oraz Franz Titschenbacher z Austrian Biomass Association.

Kim jest nowy prezes?

Christian Rakos jest od lat zaangażowany w rozwijanie europejskiego i światowego rynku pelletu. Był pierwszym prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Pelletu. Jest także członkiem zarządu Austriackiego Stowarzyszenia Biomasy i Umbrella Association for Renewable Energy Austria.

O World Bioenergy Association

WBA powołano w 2008 r. Celem stowarzyszenia jest promowanie rozwiązań prawnych i technologii, które pomogą w zwiększeniu produkcji energii z OZE – biomasy, biogazu, odpadów. WBA pracuje nad zagadnieniami certyfikacji, kryteriami zrównoważonego rozwoju, propagowania bioenergii, użytkowania gruntów czy zaopatrzenia w wodę.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: Austrian Biomass Association
Zdjęcie: WBA

This post is also available in: polski