Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne (RCNT) w Podzamczu (woj. świętokrzyskie) ma zaszczyt zaprosić Państwa na pierwsze spotkanie dotyczące powstania Centrum wiedzy na temat biogospodarki, które odbędzie się 13 września 2018 r.

Reklama

RCNT jest uczestnikiem międzynarodowego projektu pn. Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki. Projekt ten jest realizowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach program INTERREG Baltic Sea Region.

Najważniejsze założenia projektu koncentrują się na wzmocnieniu inteligentnych i innowacyjnych branż sektora biogospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzenia tych działań na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich, jako najsłabiej rozwiniętych pod kątem zastosowania nowoczesnych rozwiązań.

Centrum wiedzy na temat biogospodarki – założenia

Jednym z głównych celów realizacji projektu jest zawiązanie w woj. świętokrzyskim Centrum wiedzy na temat biogospodarki.

Będzie ono pełniło funkcję animatora działań rozwijających te gałęzie gospodarki, które ściśle są związane z biogospodarką.

Będzie to miejsce, w którym podmioty prowadzące swoją działalność będą mogły wymieniać swoje doświadczenia, wiedzę, know-how, czy też nawiązywać współpracę między sobą.

Spotkanie organizacyjne. Po co?

Na spotkaniu organizatorzy chcą przybliżyć pokrótce ideę projektu, główne założenia przewidzianego w nim pilotażu (oblot dronem wyposażonym w miernik niskiej emisji dwóch miejscowości uzdrowiskowych: Busko-Zdrój, Solec-Zdrój oraz ideę powstania samego Centrum.

Zainteresowani udziałem w spotkaniu proszeni są o wypełnienie ankiety (nt. pojęcia biogospodarki i jej znaczenia dla rozwoju ekonomicznego w regionie) oraz przesłanie zgłoszenia do Małgorzaty Wrzałka, adres email: malgorzata.wrzalka@rcnt.pl, tel.: 41 343 40 50.

Pobierz “Ankieta.pdf”

Ankieta.pdf – Pobrano 181 razy – 354,41 KB
Więcej informacji o spotkaniu na stronie: www.rcnt.pl
 Zdjęcie: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu 
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE