Burmistrz Londynu uruchamia nowy program złomowania kotłów. Dlaczego? Miejsca pracy w stolicy Wielkiej Brytanii, stanowią około 40 procent emisji gazów cieplarnianych w mieście. W celu poprawy jakości powietrza burmistrz Sadiq Khan uruchomił nowy program złomowania kotłów za 10 mln funtów. Program zapewni od 30 do 40 procent zwrotu gotówki małym i średnim przedsiębiorstwom, które zastąpią starsze, zanieczyszczające kotły, nowymi, czystszymi systemami grzewczymi.

Reklama

Rozpoczęty 30 lipca w trakcie rekordowej fali upałów program złomowania kotłów jest częścią kompleksowego programu, który pomógłby zwiększyć efektywność energetyczną w Londynie i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Nowsze, bardziej energooszczędne systemy grzewcze pomogą zwalczyć zanieczyszczenie powietrza, ponieważ zmniejszy się emisja tlenków azotu.

Komercyjne zużycie gazu jest obecnie odpowiedzialne za 7 procent emisji azotu w Londynie, ale ponieważ środki mające na celu zmniejszenie szkodliwych zanieczyszczeń z transportu stają się skuteczne, proporcja ta wzrośnie. Środki transportu obejmują sprzątanie taboru autobusowego i taksówek oraz wprowadzenie toksyczności dla najstarszych pojazdów zanieczyszczających środowisko w centrum Londynu.

Program zwrotu pieniędzy Cleaner Heat jest częścią programu Mayer’s Energy for Londoners w wysokości 34 milionów funtów, który ma na celu uczynienie domów Londynu „ciepłymi, zdrowymi i przystępnymi cenowo”, miejsc pracy bardziej energooszczędnych oraz zapewnienie kapitału bardziej lokalnej, czystej energii.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj najnowszy numer Magazynu Biomasa”!

Źródło: bioenergyinternational.com
Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE