Biometan z Holandii zasili całą Europę?

SWEN Capital Partners oraz SFP Group poinformowały o wspólnej inwestycji – zakupie holenderskiej fabryki biometanu. W ciągu dwóch lat ma podwoić produkcję.


REKLAMA


Obie firmy zawarły umowę o długoterminowym partnerstwie dot. inwestycji w projekty dotyczące produkcji biometanu na dużą skalę w całej Holandii. Zaczną od zakładu w Westdorpe, którego właścicielem jest Aben Green Energy.

Zakład został oddany do użytku dwa lata temu i od tego czasu wykazuje doskonałe wyniki produkcyjne. Zakład w Westdorpe wytwarza 2200 nm 3/h biogazu i poddaje recyklingowi ponad 150 tys. ton odpadów.

– Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy partnera takiego jak SWEN CP, który podziela naszą wizję – powiedział Erik Brouwer, dyrektor zarządzający SFP Group. -Wierzymy, że razem możemy naprawdę coś zmienić, a ta pierwsza transakcja, którą razem dokonaliśmy, jest dużym krokiem w kierunku naszego wspólnego celu, napędzającego przyszłość. SWIFT jest dla nas właściwym partnerem do rozszerzenia naszej działalności.

Olivier Aubert, zarządzający funduszem SWEN, skomentował: Jesteśmy dumni z naszego partnerstwa z Niels i Erik i cieszymy się, że biogazownia będzie podstawą naszej pierwszej transakcji w Holandii.

Wspólną ambicją firm jest podwojenie zdolności produkcyjnej biometanowni oraz zaspokojenie rosnących potrzeb rynku europejskiego w zakresie bio-LNG.

Sprawdź nasz raport Biogaz w Polsce. Pobierz za darmo!

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie powyższych danych osobowych przez Biomass Media Group Sp. z o.o. w celu zrealizowania zamówienia oraz dla celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z 1997). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.

Źródło: bioenergy-news.com
Zdjęcie: Shutterstock

This post is also available in: polski

bem