Czy biometan jest przyszłością dla transportu?Na to pytanie będą odpowiadać eksperci w niemieckim Schwäbisch Hall podczas konferencji „Progress in Biomethane Mobility” od 15 do 17 października 2019 r. „Magazyn Biomasa” patronuje wydarzeniu!

Obecnie branża transportowa przeżywa kryzys związany z rosnącymi cenami ropy naftowej, zaostrzającymi się normami dla emisji spalin w miastach oraz ogólnoświatową presją wobec dużych koncernów naftowych i samochodowych w związku z ich szkodliwą środowiskowo działalnością.

Reklama

Transport stoi przed wyzwaniami, z którymi wiążą się pytania:

> co z przyszłością silników spalinowych w pojazdach?

> czy zwrot w stronę samochodów elektrycznych to rozwiązanie problemu emisji i rosnących cen paliw?

> czy problemy z emisyjnością nie są obecnie przerzucane na inny sektor gospodarki – z dala on paliw kopalnych, ale z zagrożeniem dla innych cennych złóż Ziemi?

Pojazdy wykorzystujące gaz ziemny nie generują powyższych pytań. W zasadzie są bardzo interesującą alternatywą dla samochodów z silnikiem benzynowym i diesla. Niskie koszty podróży i zdecydowanie mniejsza niż w przypadku silników spalinowych emisja CO2 – CNG to według niektórych ekspertów (compressed natural gas) przyszłość transportu indywidualnego.

Już dziś duża część europejskich miast zasila swoją flotę transportową biometanem – m.in. szwedzkie Linköping, włoska Werona czy niemiecki Berlin.

„Biometan w transporcie”

O możliwościach biometanu i wyzwaniach jakie stoją przed nowym sektorem opowiedzą eksperci podczas międzynarodowej konferencji „Progress in Biomethane Mobility”, 15 – 17 października, w Schwäbisch Hall. W trakcie wydarzenia 13 specjalistów zaprezentuje aktualne trendy w branży transportowej, koncepcje rozwoju, technologie i innowacyjne rozwiązania. Uczestnikami konferencji są profesjonaliści z branży transportu, biogazu i technologii z całej Europy. W tegorocznej edycji udział weźmie ok. 150 osób. „Progress in Biomethane Mobility” to także minitargi, podczas których firmy prezentują swoją ofertę w holu wystawienniczym.

Program wydarzenia.

Konferencję organizuje IBBK Biogas – niemieckie stowarzyszenie branżowe promujące biogaz i szerzące wiedzę na temat zalet biogazowni i technologii wykorzystujących biogaz. IBBK organizuje konferencje, warsztaty i szkolenia, a także oferuje konsultacje.

Zarejestruj się na konferencję.

Strona internetowa wydarzenia: https://ibbk-biogas.com/schedule/biomethane-2019/

Zdjęcie: IBBK Biogas

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE