Biomasa produkowana w firmach Quercus i Wigry Projekt otrzymała certyfikat. SGS Polska potwierdził tym samym należytą staranność w zakupie i obrocie surowcem.

Reklama

Biomasa produkowana przez firmę Quercus z Pasymia używana jest do celów energetycznych. Zaś certyfikat przyznawany przez SGS Polska oparty jest o standard PL-KSUB-SNS:2017.

Firma Quercus Sp. z o.o. z siedzibą w Pasymiu jest czołowym producentem biomasy leśnej z krajowych zasobów. Biomasę  dostarcza do prawie wszystkich elektrowni biomasowych w Polsce.

Biomasa z łuski słonecznika

Firma Wigry Projekt Sp. z o.o. produkuje pellet z łuski słonecznika. Wytwórnia pelletu jest w okolicach Suwałk. Granulat dostarczany jest następnie do wielu elektrowni.

Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktów i świadczonych usług. Obydwie firmy zajmują się też transportem swoich produktów.

SGS – światowy lider

Jednostka certyfikująca, czyli SGS Polska  to światowy lider w dziedzinie kontroli, weryfikacji, testowania i certyfikacji. Prowadzi sieć ponad 2 tys. oddziałów i laboratoriów na całym świecie. Zatrudnia ponad 90 tys. pracowników.

Główne usługi firmy SGS Polska można podzielić na cztery kategorie:

  • Inspekcja: kompleksowy zakres najwyższej jakości usług kontroli i weryfikacji, takich jak kontrola stanu i wagi towarów podczas przeładunku, pomaga nadzorować ilość i jakość, a także sprostać wymaganiom wszelkich istotnych przepisów prawnych obowiązujących na rozmaitych rynkach i w różnych regionach
  • Testowanie: międzynarodowa sieć placówek badawczych, obsługiwana przez wykwalifikowany i doświadczony personel, pomaga ograniczyć ryzyko, skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek oraz przeprowadzić kontrolę jakości, bezpieczeństwa i wydajności produktu w świetle obowiązujących przepisów prawnych oraz standardów bezpieczeństwa i higieny.
  • Certyfikacja: certyfikacja pozwala wykazać, że oferowane przez klienta produkty, procesy, systemy lub usługi spełniają krajowe i międzynarodowe normy, przepisy oraz standardy określone przez klienta
  • Weryfikacja: zapewniamy, że produkty i usługi spełniają globalne standardy i lokalne przepisy. Globalna obecność, połączona ze znajomością warunków lokalnych, niezrównanym doświadczeniem i fachową wiedzą, w każdej praktycznie dziedzinie, pozwala firmie SGS objąć cały łańcuch dostaw, od surowców po ostateczną konsumpcję.

Firma SGS, założona w 1878 r., zrewolucjonizowała handel zbożem w Europie, oferując innowacyjne usługi inspekcji produktów rolnych. W 1919 r. firma została zarejestrowana w Genewie jako Société Générale de Surveillance. W 1985 r. spółka była po raz pierwszy notowana na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych (SWX). Od 2001 r. posiada jedną kategorię udziałów obejmującą akcje imienne.

Na zdjęciu  rozdrabnianie drewna.

Zdjęcie: http://quercus.org.pl/

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE