Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne wśród prosumentów, a  czas na inwestycję jest bardzo dobry – Ustawa o OZE, korzystna dla mikroinstalacji  przyczynia się do coraz większego zainteresowania zieloną energią. Podczas poznańskich Targów GreenPower coś dla siebie znajdą entuzjaści energii z wiatru, słońca oraz biomasy.

Z Polski i zagranicy

Reklama

Podczas targów w pawilonie 8A oraz na terenie otwartym wystawcy z Polski, Belgii, Niemiec, Austrii, Włoch i Szwecji będą prezentować produkty i technologie z zakresu m.in.: energii słonecznej, wiatrowej, biomasy i biopaliw. Nie zabraknie także prezentacji technologii oszczędzania czy uzdatniania wody, które pomagają racjonalnie gospodarować wodą w domach, budynkach, gospodarstwach rolnych i zakładach produkcyjnych. Na targach obecne będą też firmy doradcze, które będą podpowiadać zainteresowanym inwestycjami w OZE jak i skąd pozyskać środki finansowe.

Energetyczne debaty

W trakcie GreenPower odbędzie się szereg konferencji, podczas których eksperci będą starali się odpowiedzieć m.in. na pytania: czy „zielona energia” jest opłacalna? jak dobrać kolektor słoneczny? jak najlepiej wykorzystać odnawialne źródła energii?

Tematy debat to m.in.: mikroinstalacje PV, procedury prawne mikroinstalacji i małych instalacji w gospodarstwie agroturystycznym, źródła finansowania inwestycji OZE ze środków PROW, opłacalność instalacji PV, mała energetyka wiatrowa w gospodarstwie agroturystycznym, instalacje hybrydowe, gospodarstwo agroturystyczne w programie Prosument, nowoczesna technika grzewcza i produkcja energii elektrycznej, kondensacyjne kotły gazowe a ekologia, systemy zarządzania energią w budynkach, termomodernizacja oraz bieżąca analiza rynku.

Program wydarzeń na www.greenpower.mtp.pl

„Magazyn Biomasa” objął wydarzenie patronatem medialnym.

Źródło:  Materiały prasowe MTP

Zdjęcie: Materiały prasowe MTP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE