Biogazownia w Przybrodzie zlokalizowana w Rolniczo-Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu działa od 2019 roku. Na zakończenie warsztatów „Biogazownia i biometanownia od A do Z” zaplanowano zwiedzanie instalacji.

Reklama

Warsztaty

Kolejna edycja warsztatów biogazowych i biometanowych odbędzie się 21 października w Przybrodzie k/Poznania. Jej podsumowaniem będzie wizyta studyjna w tamtejszej biogazowni.

Instalacja w Przybrodzie nazywana jest biogazownią III generacji, ponieważ, jak tłumaczył prof. Jacek Dach, może fermentować prawie wszystko poza drewnem i jego pochodnymi. Jej sprawność teoretyczna to 97 proc. (8,5 tys. godzin), a wydajność, w porównaniu do standardowych biogazowni zasilanych kiszonką kukurydzianą, jest wyższa o 25-27 proc.


Zarejestruj się na warsztaty


Biogazownia w Przybrodzie – wizyta studyjna

Uczestnicy warsztatów „Biogazownia i biometanownia od A do Z” będą mieli okazję zwiedzić instalację w Przybrodzie. Dla tych, którzy nie będą mogli dojechać na miejsce, proponujemy udział online. Co jeszcze przygotowaliśmy dla chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu?

Program warsztatów:


Pobierz program:

Pobierz “Warsztaty-Biogazownia-i-biometanownia-od-A-do-Z_Program_.pdf”

Warsztaty-Biogazownia-i-biometanownia-od-A-do-Z_Program_.pdf – Pobrano 454 razy – 208,91 KB


Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

zdjęcie: Jacek Dach

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE