Biogaz w Polsce – raport 2020 to publikacja, która swoją premierę będzie miała na początku grudnia. Raport powstaje pod opieką merytoryczną prof. Jacka Dacha z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. To niekwestionowany ekspert ds. biogazowni i – od wielu lat – promotor wykorzystania biogazu do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Dlaczego zaangażował się w powstanie publikacji?


UWAGA! RAPORT JUŻ JEST! SPRAWDŹ PONIŻEJ:

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Reklama

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].


Raport „Biogaz w Polsce” będzie unikalną w skali kraju publikacją, której celem jest opisanie aktualnej sytuacji branży biogazowej w Polsce i perspektyw jej rozwoju. – Chodzi nam także o promocję biogazu. Szczególnie wśród potencjalnych inwestorów, ale także przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej – mówi Jolanta Kamińska z wydawnictwa Biomass Media Group, koordynatorka projektu.


BIOGAZ W POLSCE – RAPORT 2020. CZYTAJ WIĘCEJ


Co o publikacji mówią eksperci?

W powstanie publikacji angażuje się wiele instytucji naukowych i specjalistów branżowych, m.in Instytut Ochrony Środowiska, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, Polskie Stowarzyszenie Biometanu, UP Wrocław oraz UP Lublin. Wśród autorów raportu znajdą się także przedstawiciele Instytutu Jagiellońskiego, kancelarii prawnych CC Law i Gałczyński Osowiecki Banasik.

Raport opieką merytoryczną objął prof. Jacek Dach z Katedry Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dlaczego zaangażował się w publikację?

– Bardzo dobrze, że wiele ważnych instytucji zaangażowało się w przygotowanie takiego raportu. Będzie to bowiem kompendium wiedzy dla potencjalnych inwestorów, ale też specjalistów czy osób z kręgów rządowych, samorządowych. UPP posiada bardzo duże doświadczenie teoretyczne, ale i praktyczne w inwestycjach biogazowych (zresztą posiadamy w gospodarstwie w Przybrodzie działającą biogazownię, w kolejnym prowadzimy procedurę do budowy następnej instalacji), dlatego chętnie włączyliśmy się w prace nad przygotowaniem tego raportu. Jestem przekonany, że spotka się on z ogromnym zainteresowaniem – tym bardziej, że po wielu latach oczekiwania można nareszcie powiedzieć: nadszedł czas biogazu w Polsce – komentuje publikację prof. Dach.

Premiera raportu odbędzie się 7 grudnia, podczas V Kongresu Biogazu. – Tegoroczny odbywa się w formule online, która gwarantuje bezpieczeństwo i komfort udziału – mówi Jolanta Kamińska.

Dołącz do raportu!

Jednym z rozdziałów raportu będzie „Katalog firm biogazowych” – zestawienie operatorów działających w branży biogazowej z podziałem na kategorie. Katalog będzie miał formę „wizytówek” o wielkości ok. 1/6-lub 1/8 strony z:

  • logo firmy,
  • danymi teleadresowymi firmy,
  • e-mailem, stroną www firmy,
  • krótkim opisem działalności firmy (max. 500 znaków ze spacjami).

NAKŁAD RAPORTU:

  • 4 tys. egzemplarzy

 DYSTRYBUCJA RAPORTU:

  • wysyłka celowana do wszystkich gmin w Polsce (burmistrz, wójt, starosta), administracji rządowej, właścicieli biogazowni w Polsce, inwestorów biogazowych, sektora rolniczego, sektora spożywczego i przetwórczego, firm energetycznych, przesyłowych i paliwowych,
  • bezpłatne udostępnienie raportu na stronie www.magazynbiomasa.pl z możliwością jego pobrania (miesięczny zasięg – ok. 70 tys. odsłon stron, ponad 20 tys. unikalnych użytkowników).

 TERMIN WYDANIA:

  • 30 listopada 2020.

Dołącz do jedynej tego typu w Polsce publikacji, która będzie nr 1 dla wszystkich zainteresowanych rozwojem branży biogazowej w Polsce!

Kontakt w sprawie raportu:

Jolanta Kamińska, jolanta.kaminska@magazynbiomasa.pl, +48 790 439 216

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE