Znaczenie biogazu w globalnym miksie energetycznym rośnie. Potrzeba zrównoważonego rozwoju i wzrost świadomości ekologicznej napędzają rozwój sektora, czyniąc go coraz ważniejszym elementem strategii energetycznych na całym świecie. Dziś prezentujemy najnowsze wydawnictwo Magazynu Biomasa: „Biogaz – Kodeks dobrych praktyk”, które przedstawia inwestycje biogazowe w kontekście relacji z najbliższym otoczeniem – mieszkańcami, miejscowym samorządem i środowiskiem biznesowym.

Reklama

„Biogaz – Kodeks dobrych praktyk”

Jolanta Kamińska, redaktorka prowadząca Magazynu Biomasa:

Dostępny, zrównoważony i bezpieczny. Remedium na kryzys odpadowy, buduje bezpieczeństwo energetyczne, skutecznie pomaga obniżyć emisje CO2 w sektorze przemysłowym, transportowym i rolniczym. Integruje lokalną społeczność. OZE „uszyte na miarę” dzisiejszych wyzwań energetycznych i celów klimatycznych. Biogaz.

Globalnie to ogromny rynek – od Chin, przez Europę, po Amerykę Południową, kilkaset tysięcy (dziś, z prognozą miliona w 2050 roku) miejsc pracy, innowacyjne technologie, skalowane i powtarzalne rozwiązania. Biogaz tworzy bardzo silny związek z lokalną społecznością, a od jakości tej relacji zależy bardzo dużo, w tym powodzenie inwestycji. I choć Polska branża biogazowa etap chorób wieku dziecięcego ma już za sobą, nadal zmaga się z problemami, które są konsekwencją decyzji podejmowanych na samym początku całego procesu. 

„Kodeks dobrych praktyk” jest publikacją, która pokazuje inwestycję od nieco innej strony – nie doboru technologii, efektywności kosztowej czy finansowania, ale relacji z najbliższym otoczeniem – mieszkańcami, miejscowym samorządem i środowiskiem biznesowym. Ta powinna mieć zorganizowany, ciągły i transparentny charakter. Scenariusz komunikacji ze społecznością należy traktować dziś jako obowiązkowy punkt dobrego biznesplanu dla biogazowni. Pozwoli przeprowadzić inwestycję bez większych zakłóceń, oszczędzi czas i pieniądze. I przygotuje na potencjalny kryzys, a jeśli ten już nadejdzie – wskaże, jak zminimalizować jego skutki. 

Partnerzy Kodeksu:

Pobierz „Biogaz – Kodeks dobrych praktyk”:

Biogaz Kodeks Dobrych Praktyk

Pobierz raport ZA DARMO i zapisz się do newslettera

Wyślij link na adres:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE