IOŚ przygotuje kampanię edukacyjną na temat biogazu i biometanu

kampania edukacyjna biogaz i biometan

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy ponad ponad 1,9 mln zł na kampanię edukacyjno-informacyjną poświęconą tematyce wykorzystywania biogazu i biometanu w Polsce. Grant otrzyma Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy.

Instytut Ochrony Środowiska zrealizuje akcję we współpracy z partnerami – Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz w Lublinie.

Biogaz i biometan – kampania edukacyjna

Projekt informacyjno-edukacyjny dotyczący biogazu i biometanu będzie skierowany przede wszystkim do podmiotów zainteresowanych odzyskiwaniem i wykorzystywaniem tego surowca, do osób lub organizacji, które planują a także realizują projekty jego wykorzystania.

Kampania ma na celu udzielenie opartych na praktyce odpowiedzi na wszystkie zagadnienia dotyczące technicznych, organizacyjnych, prawnych i ekonomicznych aspektów związanych z wytwarzaniem i wykorzystaniem paliwa biogazowego.

W wyniku realizacji projektu powstanie m.in. szereg eksperckich publikacji, stworzony zostanie bezpłatny i ogólnodostępny portal pełniący funkcję bazy wiedzy. Zaplanowano również organizację konferencji tematycznych oraz szkoleń, w tym 10 wizyt w biogazowniach. Kampania zasięgiem ma objąć ponad 4,6 mln osób.


Czytaj też: 6. Kongres Biometanu – 11-12 maja 2023 w Warszawie


IOŚ-PIB zrealizuje inicjatywę we współpracy z partnerami – Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz w Lublinie. Dofinansowanie w wysokości 1 918 320,00 zł zostało przekazane w ramach programu Edukacja ekologiczna.

Umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia podpisali 3 marca br. w Warszawie: dr inż. Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego oraz Sławomir Mazurek, wiceprezes zarządu NFOŚiGW.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: NFOŚiGW, IOŚ

This post is also available in: polski

ael