Baltpool uruchamia działalność pod własną marką

Giełda biomasy Baltpool

Baltpool, międzynarodowa cyfrowa platforma do handlu biomasą, planuje podwoić swoje zaangażowanie na duńskim rynku biomasy. Pod własną marką działa  tu od 1 stycznia 2021 r.


REKLAMA


Od 1 stycznia 2021 r. Baltpool zdecydował, że będzie występował pod własną marką na rynku duńskim. Od 2018 roku działał pod szyldem BiomassPool. Jak twierdzi zarząd firmy zmiana zapewni  klientom „opcję jednego kliknięcia”. Umożliwi ona handel zrębkami i pelletami z domu z wygodnym dostępem online do rynków sąsiednich krajów.

Litewski Baltpool od 2013 r. skupił  na swojej państwowej cyfrowej platformie handlowej 136 kupujących. I ponad 300 sprzedających z różnych krajów. Rocznie za pośrednictwem platformy obraca się ponad 5 TWh biomasy o łącznej wartości transakcyjnej ponad 62 mln EUR (w 2019 r.).

Baltpool stanowi platformę do handlu i kontaktów kontrahentów na Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce, Szwecji i Finlandii.

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie powyższych danych osobowych przez Biomass Media Group Sp. z o.o. w celu zrealizowania zamówienia oraz dla celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z 1997). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.

Baltpool – w końcu pod własną marką

W Danii firma obecna jest od 2018 roku. Działa na podstawie umowy licencyjnej z duńskim operatorem systemu handlowego BiomassPool. Od 1 stycznia 2021 r. Baltpool będzie działać w Danii pod własną marką BALTPOOL. Tym samym zapewni  duńskim klientom dostęp online do skandynawskich i bałtyckich rynków biomasy.

– Biomasę coraz częściej postrzega się jako ważny element umożliwiający odejście od paliw kopalnych w całym regionie. Dlatego jesteśmy zobowiązani zapewnić duńskim kupującym i sprzedającym standardowe opcje handlu i dostawy biomasy, odpowiednie narzędzia zarządzania ryzykiem oraz informacje porównawcze na temat poziomów cen w kraju i za granicą, dążąc do tego, aby stać się naturalną podstawą solidnego biznesu, który służy korzyściom. ze wszystkich zaangażowanych stron – powiedział Andrius Smaliukas, CEO Baltpool.

Zgodnie z zasadą aukcji, uczestnikom rynku duńskiego oferowane będą zarówno umowy długo- i krótkoterminowe, jak i dostawy statkami zgodnie z warunkami CIF, FOB, FAS. Zarówno obrót giełdowy, jak i płatności będą zabezpieczone i gwarantowane poprzez system zabezpieczeń i kategoryzację dostawców.

Według Baltpool, intencją jest rozpoczęcie handlu odpadami drzewnymi i uruchomienie automatycznego pomiaru śladu węglowego (CO2) dla biomasy oraz stwierdzenie zgodności z wymogami RED II w 2021 roku.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: Bioenergy International
Zdjęcie: Baltpool

This post is also available in: polski

bem