Autobusy na gaz będą jeździły w Bielsku-Białej! PKS Bielsko-Biała zamówiło 26 Solarisów Urbino 12 z napędem CNG. To drugie co do wielkości zamówienie na autobusy z napędem na sprężony gaz ziemny pozyskane w Polsce przez firmę Solaris. Jeszcze w tym roku do Warszawy trafią 54 autobusy gazowe Solaris Urbino 18.

Całkowita wartość umowy podpisanej z PKS Bielsko-Biała to 32 mln zł. Dostawy nowych pojazdów do przewoźnika zostały zaplanowane w dwóch transzach. Dlatego pierwszych 13 autobusów trafi do klienta w przeciągu 11 miesięcy od momentu podpisania umowy. Ostateczny termin na realizację całego zamówienia to grudzień 2020 roku.

Reklama

Dlaczego autobusy na gaz?

Dlaczego PKS Bielsko-Biała zdecydował się na wybór autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym? Dlatego, że silniki dostosowane do obsługi tego typu napędu spełniają rygorystyczne europejskie normy emisji spalin Euro 6. Jak również dlatego, że każdy z 26 pojazdów zapewni komfortowe warunki jazdy dla 90 pasażerów, w tym dla 32 na miejscach siedzących. Dostęp do autobusu będzie możliwy poprzez dwa wejścia, zaprojektowane w układzie 2-2-0.

Na wygodę użytkowników autobusów wpłynie wydajny system klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej i miejsca pracy kierowcy. Wśród innych udogodnień, w które wyposażone zostaną Solarisy Urbino 12 CNG, można również wskazać monitoring pojazdu wraz z podglądem dla kierowcy, dostęp do wi-fi oraz gniazdka z portami USB.


Elektromobilność w Magazynie Biomasa. Kliknij i sprawdź!


Autobusy z napędem CNG opuszczają bolechowską fabrykę od 2004 roku. Na przestrzeni tych 15 lat do klientów trafiło już ponad 1100 pojazdów z napędem gazowym. Dlatego ekologiczne Solarisy zasilają tabory przewoźników komunikacji miejskiej i regionalnej m.in. w: Bułgarii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraelu, na Litwie i Słowacji, w Niemczech, Norwegii, Polsce, Serbii, Szwecji i Włoszech.

Źródło: Solaris Bus&Coach

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo! Sprawdź:

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE