Autobus na wodór Solaris Urbino 12 hydrogen zaprezentowano w Poznaniu we wtorek. Jest to jego premiera na rynku polskim.

Solaris Urbino 12 hydrogen miał swoja światową premierę w czerwcu podczas Światowego Szczytu Transportu Publicznego UITP w Sztokholmie. Testowano go także w Austrii, Niemczech i we Włoszech.

Reklama

Branżowe wiadomości z Polski. Kliknij i sprawdź!


Najnowszy produkt Solarisa cieszy się dużym zainteresowaniem. Przeszedł testy w kliku europejskich miastach. W sierpniu został zaprezentowany w Austrii w Graz i Klagenfurcie, a potem we włoskim Bolzano. Trafił na testy do Niemiec, do Frankfurtu, Kolonii i Wuppertalu. Dzisiaj zaprezentowano go w poznańskim MPK.

Solaris jest przyjazny środowisku – „produktami ubocznymi” eksploatacji Urbino 12 hydrogen są ciepło i para wodna. To z kolei czyni go jednym z najbardziej ekologicznych, dostępnych na rynku pojazdów.

Autobus na wodór

Urbino 12 hydrogen wyposażony jest w nowoczesne ogniwo paliwowe, które pełni funkcję miniaturowej elektrowni wodorowej. Dzięki zastosowanej technologii autobus na pojedynczym tankowaniu może przejechać  aż 350 km. Energia elektryczna w ogniwie wodorowym powstaje w procesie odwróconej elektrolizy wody i przekazywana jest bezpośrednio do układu napędowego.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Całe wydanie znajdziesz też tutaj.

Źródło: Solaris Bus & Coach
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE