Australia reklamuje gaz naturalny. „Wcześniej, niż się spodziewasz”

australia gaz

W Australii trwa kampania informacyjno-edukacyjna na temat „gazu odnawialnego”. Ma za zadanie podnieść poziom wiedzy społeczeństwa na temat nowych projektów zielonej energii, która ostatecznie zmieni zużycie energii w domu.

Producenci samochodów i firm energetycznych już postawiło sobie za cel wykorzystanie ekologicznego wodoru. Podkreślają jednak, że brakuje społecznej wiedzy na ten temat.  Rozpoczęli więc działania marketingowe.

Niedawna reklama głosiła: „Wcześniej, niż się spodziewasz, Twój piec lub grill zaświeci się jasnopomarańczowym „słonecznikowym” płomieniem – sygnałem, że używasz neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla odnawialnego gazu wodorowego, którego jedynym produktem ubocznym jest czysta woda. ”

Miał on na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat alternatywnych źródeł energii, które mogą wkrótce pojawić się na rynku.


Oto mapa biogazowni rolniczych w Polsce!


Wiele rządów na świecie dąży do zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 r. i wywiera presję na firmy energetyczne, aby zrobiły to samo. Skłoniło to firmy naftowe i gazowe do inwestowania w technologie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS), elektryfikacji swoich operacji i dużych inwestycji w projekty energii odnawialnej, aby zrównoważyć działalność związaną z paliwami kopalnymi. Jedną z firm dążących do osiągnięcia zera netto jest australijska firma AGIG zajmująca się dystrybucją gazu.

Dyrektor generalny Kristin Raman wyjaśnia:

– Gaz odnawialny to nie tylko nowa nazwa, ale nowy gaz. W tym odnawialny wodór i biometan, który będzie dostarczany przez obecną sieć gazową – mówi. I dodaje: Dzisiejszy system energetyczny Australii opiera się na różnych źródłach energii – gazie ziemnym i paliwach płynnych – benzynie i oleju napędowym – a LGP ​​są wykorzystywane do ponad dwukrotnie większej ilości energii dostarczanej przez energię elektryczną… Ważne jest, aby w miarę zbliżania się do zerowej emisji netto nadal korzystać z różnych źródeł energii.

Firmy energetyczne w Europie są coraz bardziej entuzjastycznie nastawione do zielonego wodoru. Niebieski lub szary wodór jest wytwarzany z gazu ziemnego, podczas gdy zielony wodór wykorzystuje energię odnawialną do dzielenia wody na wodór i tlen w celu wytworzenia bezemisyjnego paliwa wodorowego. Kilku producentów samochodów spodziewa się w przyszłości wykorzystywać ekologiczny wodór w samochodach. Ale wodór może również trafić do domów do celów kulinarnych, ponieważ produkcja stopniowo rozszerza się na całym świecie.


Oto mapa biogazowni rolniczych w Polsce!


Tymczasem biometan (znany również jako gaz odnawialny) jest prawie czystym źródłem metanu wytwarzanego przez „ulepszanie” biogazu poprzez usuwanie wszelkich CO2 i innych zanieczyszczeń obecnych w biogazie lub poprzez zgazowanie biomasy stałej, a następnie metanizację. Biometan można wytwarzać, wykorzystując jako surowce resztki pożniwne, odchody zwierzęce, komunalne odpady stałe, odpady przemysłowe lub osady ściekowe.

Wodór i biometan mogą oferować znacznie tańsze rozwiązania niż elektryfikacja, ponieważ nie wymaga modernizacji infrastruktury elektrycznej, takiej jak słupy i przewody oraz dodawania dodatkowych baterii. Chociaż biometan może być stosowany w istniejących kuchniach, urządzenia będą musiały zostać zaktualizowane lub zmienione, aby dostosować je do ekologicznego paliwa wodorowego.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: Yahoo.finance
Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski

bem