Arla wprowadza drewniane opakowania do mleka i jogurtów

Arla wprowadza drewniane opakowania do mleka i jogurtów. Na początek chce ich wprowadzić do supermarketów ponad 40 tysięcy!

Arla Oy, fińska filia Nordyckiej spółdzielni mleczarskiej, jest pierwszą firmą w kraju, która wykorzystuje bioplastiki oparte na bazie drewna odnawialnego w kartonach z tektury szczytowej na mleko, jogurt i produkty do gotowania. Surowiec na bazie oleju talowego został opracowany przez UPM, największy przemysł leśny. W wyniku przebudowy ponad 40 milionów pakietów Arla stanie się bardziej przyjaznych dla środowiska w 2019 roku.

Bioplastic doskonale nadaje się do pakowania produktów mlecznych, ponieważ ma te same właściwości techniczne, co konwencjonalne tworzywo sztuczne stosowane w kartonach. Podobnie jak stary materiał, nowe opakowanie można poddać recyklingowi za pomocą tektury.

– Kiedy mamy płynny produkt, taki jak mleko, cienka folia z tworzywa sztucznego jest potrzebna wewnątrz opakowania, ze względu na bezpieczeństwo produktu i trwałość. W naszym nowym opakowaniu, źródło plastiku jest teraz jeszcze bardziej odpowiedzialne, ponieważ jest wykonane z surowca drzewnego – powiedział Sanna Heikfolk, Brand & Category Manager w Arla.

Cały artykuł przeczytasz tutaj.

Tekst: bioenergyinternational.com

Zdjęcie: Arla

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

This post is also available in: polski