Porty w Ameryce Północnej modernizują się. W pierwszej kolejności poprawiają logistykę i zwiększają wysiłki marketingowe, by przyciągnąć najemców – przedsiębiorców zaangażowanych w rosnący rynek eksportowy pelletu drzewnego.
Ponieważ północnoamerykański przemysł eksportowy pelletu drzewnego stale się rozwija, porty na wybrzeżu Ameryki Północnej opracowują strategię i modernizują się. W ten sposób chcą aby dostosować się do potrzeb i dynamiki rynku. Celem jest zwiększenie liczby transakcji. Niemal wszystkie porty poczyniły duże inwestycje. Mają one być zachętą dla potencjalnych klientów, że posiadają zdolności i środki, aby pomóc w wypełnianiu zobowiązań kontraktowych za granicą.
Jednym z najbardziej zaangażowanych jest Port Stockton, położony nad brzegiem rzeki San Joaquin. W grudniu 2019 roku z duma pochwalił się swoim pierwszym transportem pelletu. Około 2 tys. ton metrycznych (MT) toryfikowanych pelletów drzewnych przeznaczonych było do Japonii jako próbna wysyłka.
Kolejne porty, które stawiają na pellet to Port Belledune, Port w Olympii, Port of Brunswick.
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!












![Czy kolejna zima może być równie trudna dla rynku pelletu? [WIDEO] zima pellet Magdalena Rosiak](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/07/rosiak-218x150.jpg)


![Produkcja pelletu w praktyce. Tak to robi For Nature Solutions [WIDEO] produkcja pelletu, For Nature Solutions](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/07/okladka-fns-218x150.jpg)



Kliknij w baner i sprawdź szczegóły!
















