Adam Sarnaszek nowym prezesem Polskiej Rady Pelletu

Adam Sarnaszek to nowy Prezes Zarządu Polskiej Rady Pelletu. Jest od wielu lat związany z branżą energetyki odnawialnej. A także certyfikacji i kontroli jakości.

To między innymi z jego inicjatywy w czerwcu 2017 roku powstała Polska Rada Pelletu. W chwili obecnej stowarzyszenie stanowi jedyną reprezentację całej branży pelletowej w odniesieniu do rynku i administracji. Adam Sarnaszek od początku swojej dotychczasowej pracy w Polskiej Radzie Pelletu zaangażował się w zbudowanie jej struktur. Oraz wdrożenie systemu monitorowania jakości pelletu w oparciu o międzynarodowe standardy jakości. W efekcie czego pellet drzewny jest w zasadzie jedynym paliwem stałym, które podsiada skutecznie wdrożony system certyfikacji. I monitorowania jakości parametrów, a Polska stała się piątym na świecie producentem certyfikowanego pelletu drzewnego.

Adam Sarnaszek jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Morskiej w Gdyni na specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem oraz Master of Business Administration Wyższej Szkoły Bankowej i University of Northampton. W latach 1998 – 2003 pracował na stanowiskach kierowniczych w sektorze bankowo–finansowym. Od 12 lat związany z certyfikacją systemów zarządzania. W latach 2002–2007 jako auditor wiodący w Biurze Certyfikacji PRS SA. W latach 2007-2015 pełnił funkcję Dyrektora Branży Certyfikacji i Audytu w SGS Polska Sp. z o.o. Od 2012 roku jako Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo-Wschodnią zaangażowany również w międzynarodowe projekty regionalne w strukturach korporacyjnych Grupy SGS.

Bogata biografia

Przewodniczył pracom Komitetu Technicznego powołanego przy SGS Polska Sp. z o.o. w celu opracowania oraz wdrożenia procedur i programów certyfikacji systemów opartych na zasadach należytej staranności przy dostawach biomasy na cele energetyczne. W roku 2014 jako założyciel i udziałowiec BIOCONTROL Sp. z o.o. koordynował tworzenie autorskiego programu administrowania systemem certyfikacji SNS, który do dnia dzisiejszego stanowi najczęściej wybierane rozwiązanie przy weryfikacji łańcucha dostaw biomasy na cele energetyczne. Obecnie również członek Komisji Leśno-Drzewnej działającej przy Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz przewodniczący Komitetu ds. Certyfikacji działającego przy Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej. Członek i Założyciel Polskiej Rady Pelletu – www.polskaradapelletu.org oraz częsty prelegent podczas licznych konferencji i forów branżowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

This post is also available in: polski